Aprilia Pegaso 650 Strada (2005)

Vlastník Vodouuch
Vloženo 20.3.2019
Aktualizováno 19.12.2019

Po dlouhém přemlouvení sama sebe, jsem se rozhodl koupit motorku a narazil jsem na tuhle, která hned padla do oka a přišlo rozhodnutí se jet na ní podívat těch 120km. Nakonec to dopadlo tak že za dva dny jsem pro ní jel.

BMW F 650 CS: Starší model a výší nájezd, a nakonec, strada vypadá líp.

První dojmy - Příjemný svezení, rychlá reakce na plyn, výhoda je výbava brašen a zvýšené plexi. Příjemný zvuk i z origo výfuku. Jedno malé mínus, za světla hůře čitelný displej.

Doplňky na motorce - Držák navigace, nabíječka na telefon, origo. Kufry aprilia

První jízda
Hned cesta domů byla trochu delší a projel jsem i dálnici a trochu to protáhl. Cestovní rychlost 130km/h
není nijak zvlášť nepříjemná ale jde cítit že to není pro motorku na dálnici to pravé.
Podvozek je zatím nastaven na tvrdo (předchozí majitel byl silnější postavy) ale i tak je to pohodlné svezení.

Jsem zvědav jak bude slooužit a kam až se spolu vydáme.

19.12.2019
No sezóna je u konce a motorka je uprostřed zimního spánku.
Za první sezónu jsme spolu zažili jen to dobrý.
Většinou to byli výlety po ČR a sousedního Polska kde jsme projeli horské silnice. Ze dne na den jsem se rozhodl že by bylo nejlepší si trochu vyvětrat hlavu, takže zajistit dovolenou, zabalit věci a hurá na cesty. Projel jsem si Litvu a kvůli nepřízni počasí na zbylých 5 dní jsem se vrátil domů s tím že Lotyšsko a Estonsko někdy jindy.
Za sezónu něco přes 10000Km a bez vážnější závady, nikde jsem nezůstal.
Přes zimu musím rozebrat přední brzdič a přetěsnit brzdové pístky, které se 100% nevraceli a přibržďovali s čímž bude spojená asi i potřeba přenýtovat kotouč přední brzdy který má výrazný “vakl”.
+ drobnost, výměna motorku na otvírání schránky na nádrži.
A základní servis: olej a seřídit ventily.
Za tu sezónu rozhodně spokojenost.

Vydrik
Vydrik napsal 19.12.19 v 17:16 10b.

pekna a se slusnou vybavou, at slouzi...

Milan1963
Milan1963 napsal 21.03.19 v 02:45 10b.

Dobrá koupě.