Aprilia Pegaso 650 Strada (2007)

Vlastník ranger901
Vloženo 5.2.2015
Aktualizováno 15.2.2015

..."perla nera"... ..."perla nera"... ..."čierna perla"... ..."perla nera"... ..."perla nera"...

Kawasaki ER 6N: ...

První dojmy - Mojou prvou reakciou bolo: "ty kokos". Vôbec som si nemyslel, že je tá motorka až taká veľká a robustná v porovnaní s mojou Shadowkou 125. Je to proste mašina, i keď výrazne iný štýl - ale dúfam, že ju využijem v plnej sile. Motorka má veľmi peknú farbu, dosť zaujímavý a ostrý dizajn. Taktiež má dobre tvarované sedlo, odkladacie miesta, ABS... Jednoducho všetko, čo môže motorkár chcieť. :D :D :D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pre jazdcov, ktorí chcú prejsť na turistiku, i keď sa dá na tejto mašine aj poriadne vyblázniť. Je však veľmi dôležité mať v hlave :D, nie v koňoch!

Doplňky na motorce - vyššie plexi, zadný kufor, bočné brašne, tankvak

Motorku som si vybral preto, lebo som chcel prejsť na silnejšiu kubatúru. Mal som na výber z množstva motoriek v SR/ČR. Rozhodol som sa pre TÚTO KRÁSKU preto, lebo celkovo sa mi páči turistický štýl jazdy. Idete proste kam chcete a nepozeráte na čas - len si užívate cestu. Dúfam, že to budem môcť na tejto motorke plnohodnotne zažiť.

Odjazdil som na nej, zatiaľ, len nejakých 100 km - keďže je teraz trošku zima :D, ale ani to ma neodrádza. Možno sa niekedy pôjdem povoziť, keď budú lepšie cesty a vykukne slniečko. :D

Motorka je stvorená na jazdu do mesta, ale hlavne na dlhšie trasy. Na ceste sa správa živelne a nezaskočí ju ani ľahší terén - či je to poľná cesta, alebo taká pekná roľa. Všetko však záleží od toho, čo máte obuté. :D
Túto motorku plánujem využívať hlavne na dlhšie - turistické - trasy. Plánujem cestu do Rumunska, možno pochodím SR/ČR. Nikdy neviete, kam vás kolesá odnesú. Verím, že sa niekedy, milí motorkári, aj niekde stretneme :D

"Papká" okolo 4,5 - 5,5 l/100 km. Osobne si myslím, že je to v pohode, keďže je to 660-ka. Má dosť veľa úložného priestoru - pod sedlo uložíte lekárničku, náradie, ale aj nejakú tenšiu vetrovku. Vedľa veka nádrže sa nachádza ďalší odkladací priestor na peňaženku, mobil alebo niečo podobné. Ja som si dal na ňu ešte bočné textilné brašne, tankvak a bol k nej originálny kufor Aprilia, do ktorého sa v pohode zmestí prilba. Aprilia je vybavená systémom ABS, všetko ukazujú kontrolky - či už zostatok paliva, prejdenú rýchlosť, stopky, hodiny, merač km. Mám na nej namontované vyššie plexi pre lepšie pohodlie, obuté gumy Pirelli, ktoré sú na modrých diskoch pripomínajúce tvar písmena Y, čo je známe z RSV-čky. Zadná časť je ukončená dvoma výfukmi, ktoré nie je až tak počuť, ale majú pekný zvuk. :) Motorka má brzdy značky Brembo, takže aj hádam niečo ubrzdia. :D

Momentálne je to po prvých najazdených kilometroch asi všetko, uvidím, ako dopadne moja prvá sezóna s touto KRÁSAVICOU. :)

JirkaZippo
JirkaZippo napsal 30.12.16 v 22:46

Moc pěkná,mám tu jistou ale ohledně toho ABS bych byl opatrný a nespolehal na to,mám podezření ze ta kontrolka je jen příprava pro ABS ale jak já tak ani ty nemáme na předním kotouči ty vroubky na detekci čidlem od ABS tak bud opatrný at se mužem ve zdraví někde potkat na cestách Každopádně dávám 10 tonje jasné

Pepa07
Pepa07 napsal 30.03.15 v 18:35

Krasavice

ranger901
ranger901 napsal 03.03.15 v 10:20

Díky, budem na to myslieť

lenk
lenk napsal 28.02.15 v 20:18

Krásná lehko ovladatelná motorka.Láká jí pořádně nakládat. Při předjíždění pozor na omezovač na čtvrtém převodovým stupni.Mě to jednou bylo málem osudné.

ranger901
ranger901 napsal 12.02.15 v 19:58

Ďakujem, je to skok, mal som zajednané 2 choppre ale jeden majiteľ sa rozhodol nepredať (chápem to) a druhý bol chrapúň keď som mal k nemu ísť pre moto tak sa ani neozval nebral telefón plus mala ešte aj ztočené km. Tak som sa rozhodol potom pre toto, bola aj blízko motoricky v pohode, kúsok od domu servisová :D Tak prečo ju nezobrať :D