Yamaha WR 250R (2008)

Vlastník 4JR
Vloženo 8.4.2019
Aktualizováno 8.4.2019

Dost dlouho jsem si upravoval představu, jakou moto bych vlastně chtěl. Dospěl jsem ke čtvrtinkovým dualsportům, tedy WR250R, CRF250L a KLX250 (i v tomto pořadí). Žádná z nich se v inzerci neobjevuje moc často.
Tohle WRko má už něco za sebou.

Motorka koupena od soukromá osoba

Honda CRF 250L: v inzerci se jeté zatím neobjevují a WRko jsem chtěl víc
Honda CRF 250 Rally: cena - v inzerci rok ojetá - mimo můj rozpočet
Kawasaki KLX 250: byla v mém žebříčku až na čtvrtém místě, nějak mě úplně neoslovila
AJP PR5 250 Enduro: hodně jsem o ní uvažoval, ale podle všeho není tolik dualsport, má navrch mimo silnici

První dojmy - Teprve se seznamujeme. Po víc jak 25 letech se vracím za řídítka, takže má pro mě síly dost. Padla do oka i do ruky, zdá se mi dost živá. Nemám jiné aktuální zkušenosti s velkou moto. Oceňuji snadnou manipulaci i na místě, je lehká a obratná. A spolehlivě mi vykouzlí úsměv na tváři.

Motorku bych doporučil pro - Pro tatíky, kochací krajináře, pohodáře apod. Prostě pro ty, kteří nepotřebují trhat rychlostní rekordy na asfaltu ani orat sousedovo pole ostrou kroskou. Prostě pro ty co se chtějí bavit s lehkou a obratnou motkou na cestách i necestách.

Doplňky na motorce - Zatím nic, snad budou nové širší stupačky, šusplech amožná nějakou brašničku na blatník na lékárničku a nezbytné drobnosti.

Chtěl jsem opravdový dualsport, na kterém by nebyly za trest cesty po asfaltu ani mimo něj, po polňačkách. Těžší terén nebo MX trať jezdit nejspíš nebudu, stejně tak v plánu nemám ani dlouhé štreky. Chci se toulat cestou - necestou okolo komína, bavit se, relaxovat a poznávat místa, kam bych se jinak nedostal. Takže civilní enduro. Na ostrou stejně nemám zkušenosti řidičské ani servisní.
Tohle myslím WRko splňuje na výbornou. Po pár jízdách už docela chápu i původní prodejní slogan "...protože rok má jen 52 víkendů". Je to moto na denní používání.
Motor je živý a jde krásně za plynem, výkon mi nějakou dobu určitě chybět nebude. Jen bude třeba lépe poladit podvozek přímo pro mě.

Zatím jsem nadšený, uvidím co přinesou další dny.

Postupně doplním další info jak naberu nějaké zkušenosti.