BMW R nineT Racer (2017)

Vlastník Viper
Vloženo 11.4.2019
Aktualizováno 14.12.2023

Slezl jsem z normálního R NineT a řekl si "Ještě, že to nemá sportovnější pozici, jinak bych to asi chtěl..." Jenže pak mi někdo postavil do cesty Racera a já...ho začal chtít. Dokonce tak, že jsem si ho šel koupit.

První dojmy - Charakter až na půdu. Ten virblující placatej vzducháč je prostě parádní záležitost. Od prvního škubnutí při nastartování, přes každé uplyvnutí do laufu při zavření plynu, až po ten zátah ve středních otáčkách.

Doplňky na motorce - Zatím nic, časem možná přibudou zrcátka do konce řídítek. Zase na druhou stranu, ta stávající, s nimiž vypadá Racer jako králík, opravdu fungují jako zrcátka.

Racer, stejně jako všechny R NineT deriváty, nemá tak špičkovou techniku jako "originální" NineT. Jenže pořád se jedná o nadprůměr v rámci třídy. Podvozek je naprosto super, brzdy stejně tak a motor je prostě jedna báseň. A když náhodou nejedete, můžete alespoň mlsně chodit okolo a hltat detaily. Je to vážně krásně provedená a krásně vypadající motorka. Teda jen do chvíle, kdy vám jistá slečna řekne, že vypadá jako ponorka z třicátých let. Ale ta tomu prostě jenom nerozuměla!
U Raceru se hodně řeší pozice za řídítky, potažmo fakt, že se na něm vlastně nedá moc jezdit. S tím nemůžu úplně souhlasit. Máte-li přes 180 centimetrů a adekvátně dlouhý trup a ruce, začne to docela dávat smysl a nebudete vypadat jak na mučidle. Na dálkové výlety to ale stejně nebude. Na okreskách je mu výrazně lépe a když šviháte z jedné zatáčky do druhé, nemáte čas myslet na diskomfort.

pyro76
pyro76 napsal 10.07.20 v 08:48 10b.

Zdarec. Jestli si už dal ta zrcátka na konce řídítek, tak jsme asi dnes ráno jeli kus spolu tunel-Vypich. Máš to fakt krásné.

Mark09
Mark09 napsal 16.06.19 v 20:51 10b.

Nate72
Nate72 napsal 18.04.19 v 19:23 10b.

marafzs600
marafzs600 napsal 11.04.19 v 19:17 10b.

Pěkný to máš, ostatně líbí se mi celá tahle ,,akce" BMW s řadou nine

spike-cz
spike-cz napsal 11.04.19 v 18:26 10b.

svezl jsem se a musím dát palec hore... teda všechny palce .. Je super!