Piaggio MP3 500 LT (2015)

Vlastník vetinari
Vloženo 22.5.2019
Aktualizováno 14.6.2022

upgrade mojej MP3 125, ktora bola dobra na zaciatok, ale teraz to chce ist dalej. viac vykonu a rychlosti a novsie prevedenie

První dojmy - ovela lepsi vykon krajsi zvuk lahke ovladanie super posed akceleracia

Motorku bych doporučil pro - podla mna univerzal. aj mesto, aj okresky, a aj dialnica. solo aj so spolujazdcom.

Doplňky na motorce - zadny kufor SHAD SH39

Chcel som ist do niecoho, co bude vykonnejsie a rychlejsie. A vodicak uz mam, tak som najprv premyslal o standardnej moto vhodnej na cestovanie.
nakoniec je z toho pokracovanie v pouzivani MP3. vyhovuje mi tento koncept.
ovladatelnost v meste, aretacia prednych kolies.
teraz som k tomu pridla vyssi vykon, ABS, ASR.
a prve dojmy su ozaj ozaj skvele.
akceleracia je super. prevadzkove otacky motora o vyrazny diel mensie.
tesim sa na leto (2019)

Po 3 mesiacoch:
***

Rozhodne uplne ina kava ako predchadzajuca MP3 125cm.
Motor je sviznejsi a silnejsi. Rozjazdy su rychlejsie. Motor jazdi celkovo na nizsich otackach. pri 100kmh pradie na ledva 5000 otackach. Na dialnici pri 140kmh som na 7000 a mam pocit, ze rezerva tam stale je.
Jazda v meste je stale potesenie. Dokazem sa prepletat takmer lubovolnou premavkou. Na dialnici som svizny a nemam pocit, ze niekoho spomalujem. ebzne jazdim medzi 110 - 140 kmh. spotreba v tychto rychlostiach niekde okolo 20km/l.
Zakruty ci v kopcoch, alebo na rovinkach si rovnako uzivam. Brzdenie je znesitelne. Rozbeh stale svizny.
Za tie 3 mesiace som nabehal viac ako 5000km. Najdlhsie trasy som mal Bratislava - Oravsky podzamok a spat. siel som dialnica, okresne cesty, aj horske prechody. vo vsetkych situaciach som sa na MP3 mohol spolahnut. Priemernu spotrebu som mal niekde tesne pod 29km/l/.
Uplne najcerstvejsie som sa vratil zo Slovenskeho Raja. za tyzden nabehanych skoro 1000km. Zase dialnica, okresne cesty,horsky prechod Certovica, Donovaly. Cesty okolo Cerveneho Klastora. jazdil som na standardnu palivovu mapu. spotreba bola tesne pod 4l/100km.
Egonomia a ovladanie, nemam ziadne pripomienky.
Mozno by to chcelo jemne ine sedadlo, po 3 hodinach jazdy troska citim zadok.

Premyslam o doplnkoch:
- stupacky. asi bude fajn vediet si troska vyrovnat nohy
- bocne tasky, ci kufre. pre lepsie ulozenie veci. nosim so sebou fotak a veci k nemu

Celkovo mam najazdene jemne nad 9000 km. menil som iba olej. Vsetko ostatne je po kontrole a vraj vo vybornom stave.

koniec jesene 2020, najazdené 25 000km

Tak sa šiel robiť veľký servis. Z motora šlo klapotanie. Skončilo to poriadnym servisom. Vymenila sa hnacia reťaz a jej vodítka, vymenili sa ložiská v riadení. skontroloval motor, vymenili sviečky, nastavil predzápal.
A zrazu je to zase ako nové. Úplne iný zvuk, riadenie nezapadá v priamom smere. Zaujímavejší, troška ostrejsí zvuk.
Teším sa na sezónu 2021 a premýšlanie o kúpe veľkej klasickej motorky bude zase náročnejšie.
Som rád, že je to vyservisované.

zaciatok sezony 2022

spravil som komplet jarny servis. novy variator a vsetko okolo neho. nove zadne pneu. tesil som sa na sezonu...
a vtom som nasiel inzerat na Honda Pan European.

a presiel tyzden, doma je nove moto, MP3 predane.
sluzila so ctou. verim, ze pojde niekomu, kto sa kk nej bude chovat slusne a bude ju setrit viac ako ja.

***

posledne slova: najazdili sme spolu vela kilometrov (31k) vrazil som do servisu poriadne prachy. zazili sme spolu vela pekneho, aj ma par krat nahnevala. ale vo vseobecnosti je to paradne jazdenie, pre jedneho aj pre dvoch, na okresky, mesto aj dialnicu. len by som odporucil nejaky normalny rocny najazd, mozno nieco okolo 8k kilometrov.

azrof
azrof napsal 12.11.19 v 21:03 10b.

na motorku i fotky

Hokke
Hokke napsal 23.05.19 v 09:49 10b.

pěkná tříkolka