KTM EXC 300 Six Days (2017)

Vlastník bugy15
Vloženo 23.7.2019
Aktualizováno 23.7.2019

Super motorka, vše funguje jak má

Husqvarna TE 300: Malý výběr, má přepákování, EXC se mi libí více

První dojmy - Jezdím enduro a jelikož jsem přesedlal z motocrossu YZ 250 2000 na zavodní enduro EXC 300 2017 tak je tam hrozný rozdíl v celém chováni motorky. Oproti YZ má silnější spodek, lepší průběh otáček, více jede, nesrovnatelný podovozek a super spřevodované.

Doplňky na motorce - Kupoval jsem dozadu Tubliss a je to fakt super investice - cena kolem 3000 a ten grip když jedu na prázdné pneu je neuvěřitelný. Cenově se to i vrátí když ta pneu je použitelná skoro dvojnásobnou délku.

Chtěl jsem nějaké enduro na to moje ježdění a snad i na nějaké závody. Po předchozím YZ 250 jsem rozhodně chtěl 2t takže zavodní 300 ve dvoutaktu je ideál. Chtěl jsem něco staršího kolem roku 2010 ale jak jsem pak viděl že na EXC nefunguji startéry kolem toho roku a motor je pořád stejný atd. tak EXC 300 2017 s novým motorem vyvažovací hřídelí a lepším startérem(oproti starému je pekně schovany a né jakýsi černý hnus u zapalovaní :D) byla jasná volba, protože TPI jsem fakt nechtěl tak udržba je drahá a je to ted nové takže to není odladěné což mě odradilo.

Mám na tom za 3 měsíce necelých 100mth a fakt super stroj co funguje, má to silný spodek na nějaké hnusné výjezdy kde se nedá letět a když tomu dám tak to taky hodně letí, je to pekně zpřevodované.

Ovladatelnost je úžasná je to jak na horském kole co ma přes 40 kw :D

Něco se s tím dá i pojezdit po cestě ale s defaultním převodem nic moc.

Co s tím jezdím enduro tak je spotřeba kolem 11 l / 100 km takže na nádrž 9,5l kolem těch 70-80km se dá najet.

TryznitelDemonu
TryznitelDemonu napsal 24.07.19 v 06:52 1b.

Jízda o lesních cestách je ovšem ilegální, že.