Yamaha YZF-R6 (2003)

Vlastník Sunshine1
Vloženo 11.8.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Skvělá, zábavná a silná i po letech!

Motorka koupena od Westmoto Plzeň - Zkrátka bazar. Prodejce se k ničemu nehlásí, o motorce nic neví, a ohání se slovy "já nevim, já sem jen prodejce" (A beztak dovozce v jedné osobě). Hláška je to po doktorovi z Německa nesměla chybět :D Smlouva sepsaná stylem jak leží a běží, ale to mi bylo celkem jedno, protože u ojetiny člověk nikdy neví, beztak ani on. Ale byla za poměrně slušnou cenu, tak jsem to risknul.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Žádný kloudný kus zrovna nebyl na prodej
Honda CBR 600RR: R6 za lepší peníze zvítězila.
Suzuki GSX-R 600: Žádný kloudný kus zrovna nebyl na prodej a nebo na můj vkus drahé

První dojmy - Pár prvních kilometrů byl poměrně nezvyk, po naháči jsem si nemohl zvyknout na pozici a posez, co jsem nečekal byla ovladatelnost, nádherné dávkování a nástup výkonu. Do 8tis si chce hrát, v 10tis se to probere, a od 12tis už to jede jako čert :D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro piloty které mají již něco naježděno, eventuelně pro ty kteří mají rozum v hlavě, a nebudou se pouštět do velkých akcí hned do začátku, ale motorka sama o sobě je hodná, a s rozumem asi proč ne.

Doplňky na motorce - Padáky, pancéřové hadičky, rolny v barvě motorky, lámací CNC páčky, gripy Domino, výfuk Leo Vince, led blinkry, menší držák SPZ a řekl bych, že větší rozeta (ale tak jsem to už pořídil, a nijak víc nezkoumal).

Designově bylo přidáno pár polepů navíc a zakázkově lakovaný zadní blatníček od Moto Budiny.

Po nahaté mašině jsem dostal chuť zkusit něco s kapotama, a jelikož v naší partě tak mají všichni SS tak nešlo jinak :)

Motorka mi padla do ruky co se týče ovladatelnosti. Nečekal sem, že ta motorka bude padat tak lehce do zatáček, a zkrátka krásně padla do ruky. Brzdy nejsou nijak přehnaně kousavé, ale přesto to brzdí jako čert když je potřeba. Nástup výkonu motoru krásně linearní, a když člověk nechce letět jak střevo tak se dá jet i poměrně "výletním" tempem a motorka je krásně hodná.

Podvozek bych si možná představil trochu tvrdší, ale to si myslím, že bude aktualně spíš nastavením tlumičů, trochu si s tím pohrát včetně nastavení na mou váhu a bude to paráda. Oproti GS500E co jsem měl předtím si libuju nad tím, jak je velký zavazadlový prostor do kterého nacpu všechno co potřebuju, a nemusim už nic tahat po kapsách jak nímant, něco co jsem od SS nečekal :D

Po koupi jsem nazul pneu Pirelli Diablo Rosso II a zatím se zdají super, ačkoliv můj strach a pud sebezáchovy je silnější, a tak mi ještě bude nějakej pátek trvat než je skutečně využiji plnohodnotně.

Edit: 03/2020

Tak nám pomalu začíná venku pěkné počasí a já mám nachystáno na novou sezonu. Přes zimu proběhlo pár kosmetických úprav a zalakování veškerých šrámů které motorka měla, převážně se jednalo o kousky laku kde byl potřeba rozstřik (viz fotogalerie a třeba podsedlovka), lakováno a pečováno od Mistra Budiny, kdo zná ten ví.
Rovněž bylo přídáno pár polepů aby to nebyla taková tuctovka, zakázkové lakování zadního blatníčku.
Jinak samozřejmě klasický servis typu kapaliny, filtry a omrknutí brzdové soustavy. Až bude teplo ještě nechám zkouknout pro jistotu rozvody a ventily které sice pravděpodobně budou v pořádku, ale pro klid v duši... :)

Edit: 06/2020

Tak konečně došlo na rozhození motoru a omrknutí jak to vypadá. Rozvod bude časem chtít udělat, ale nic hrozného, spíš prevence. Nicméně bylo nutné udělat ventily.

Edit: 08/2021

Letošní sezona se letos časově moc nezdařila, a počet letošních vyjížděk bych spočítal na prstech. Vzhledem k náhlému ochlazení kdo ví kolikrát ještě vyjedeme .. A to jsem akorát dojezdil Supercorsy a pořídil S21 :( Zároveň i vzhledem k tomu, že jsem začal jezdit dost v tandemu s přítelkyní jsem usoudil, že R6 už nevyhovuje potřebám, a budu rád když se jí někdo ujme a bude dělat radost i někomu jinému, a já se vrátim k něčemu nahatýmu (pokud by někdo měl Monstera 821 a vejš (klidně lehce padlýho), tak bych se ho velice rád ujal :D )

Edit: 09/2022

Stejně jako loňská sezona, počty vyjížděk by se dalo spočítat na prstech tentokrát možná i jedné ruky :( Na vině tomu je nedostatek času kvůli zakoupenému domu a servis v podobě výměny rozvodu na který jsem si vzpomněl standartně na začátku sezony (kdo by to dělal přes zimu žejo :D ). Inu, snad příští rok to bude lepší.

Edit: 05/2023

tak máme po STK - bez závad, na viděnou za 4 roky :D tak snad si už brzo udělám čas a poprvé se letos projedu :D

Edit: 09/2023

Tentokrát počet letošních vyjížděk na R6 znám naprosto přesně a to celkový počet 2x :D důvody jsou opět celkem snadno identifikovatelné, a to pro tentokrát zdravotní problémy a když jsem si čas po vyřešení problémů udělal, tak jsem osedlal Ducati, kterou u mě letos měl v úschově kolega :D V nadcházejících týdnech nechám udělat decentní kontrolu celku motorky, a R6 bude na prodej. Pokud by měl někdo zájem, dejte vědět.

Edit: 05/2024

Tak, s motorkou jsem se smutně po 5 letech rozloučil, a snad bude dlouho a dobře dělat radost novému majiteli.