Honda NT 700V Deauville (2007)

Vlastník Miroň2
Vloženo 2.2.2020
Aktualizováno 2.2.2020

Honda NT700 Deauville - prostě na první pohled.. Ta musela být moje..

Motorka koupena od FIRMA:Moto Rakovník (Rakovník I) - Určitě doporučuji.. Dlouholetá prodejna, profi jednání.. Nemám jedinou námitku..

Honda ST 1300 Pan European: Na mě zatím moc velká

První dojmy - Stabilní, perfektní brzdy, ovladatelnost, velmi elegantní vzhled.. Není to žádnej divočák ale ani úplný lenoch. Po pár kilometrech jsem se s ní hned sžil .. Musel jsem ale koupit ukazatel zařazeného kvaltu, protože podle zvuku motoru to nepoznám.. Hned je větší jistota..

Motorku bych doporučil pro - Na delší pohodové cesty a pro kliďase.. Není to žádný divočák..

Doplňky na motorce - Ukazatel zařazené rychlosti

Měl jsem zatím jen maxiskůtra Hondu Silverwing 600

a zjistil jsem, že skůtr opravdu nemá s opravdovou motorkou nic společného.. Skůtr jezdí pěkně a automat má taky své výhody ale je to ve srovnání s NT700 špatně ovladatelný kostitřas... Navíc manželka mi neustále nadávala, že se za mě stydí ... je to pro starý dědky a spoustu jiných hemzů.. Zatím mám všechny, manželku i obě Hondy.. Uvidím čeho se zbavím.. Ale Deauville to určitě nebude. Musím uznat, že po pár metrech a přeřazení mi opravdu padla do ruky.. Je zachovalá, bez škrábanců a za cenu 89000,- v září/2019 si myslím, že se povedla.. Pokukoval jsem i po PanEuropan 1300 ale ta zatím je pro mě jako pro začátečníka na dvou kolech zbytečně vysoký level.. Deauvilla mi poradil kolega z práce a ukázal inzerát v motobazaru Rakovník.. Hned následující sobotu jsme s manželkou zajeli na kukačku a další den už byla doma.. "Láska na první pohled" Vzhledem k tomu, že ji mám od podzimu a je teprve únor, moc jsem si jí neužil. Zatím něco přes 500 km .. Vše kolem našeho bydliště kolem komína na hranici Brdských a Křivoklátských lesů.. Krásné silnice a zatáčky si na ní opravdu užívám.. Zatím s velkým respektem, jelikož jsem opravdový začátečník.. Zvuk motoru troch připomíná sekačku, je to klasika od Hondy 2vál 4t do V ..Ale po chvíli si zvyknete. Deuvillka krásně poslouchá a drží stopu, perfektně brzdí a jde za plynem už od relativně nízkých otáček.. Až mám strach, že ji občas podtáčím.. Těžké je si zapamatovat jaký je tam zrovna kvalt, jelikož při klidné jízdě po okreskách si brumlá podobně na 2,3 i 3,4 ... a sledovat otáčkoměr mě nebaví.. Koupil jsem si na doporučení kamarádů ukazatel zařazeného kvaltu, který se připojí na diagnostický konektor na levé straně ve svazku pod baterkou.. Přilepil jsem ho na střed budíku tachometru, nakalibroval dle návodu a jistota při řazení mi jízdu velmi zpříjemnila. Včera (1.2.2020) se udělalo velmi hezké počasí a 12°C teplo, tak jsem vytáhl zazimované hadry a boty, nandal baterku.. Chytla na první brnknutí.. Vyjezdil jsem po okolí půl nádrže.. Potkal jsem cestou asi jen dva další nadšence na motorkách a jednoho na čtyřkolce.. Na vyježdění ideální období, alespoň jsem nikomu nepřekážel, jelikož jsem se spíš kochal než tahal za plyn..
Jeden zajímavý postřeh mám k zrcátkům.. Jsou vpředu na kapotě vedle plexi a trochu dál než jsem zvyklý u skůtra. Nenatáčejí se s řídítky, což je velmi příjemné ale jak jsou dál, je větší i mrtvý úhel.. Takže se může stát, že na dálnici přehlédnete auto, které bude kousek za vámi nebo těsně vedle. Určitě by bylo dobré origo zrcátka vyměnit za trochu větší a trochu panoramatickým sklem.. Je to můj dojem, třeba se mi to zdá, zatím toho po dálnici na moto moc najeto nemám.

Také plexi se nedá jednoduše nastavit. Jde jen trochu upravit sklon ale musí se použít nářadí a vědět jak na to. Na YouTube jsou videa z Ameriky, kde stejný Deauvill má plexi v kolejničkách a jde jednoduše dát výš nebo níž.. Zřejmě nadstandardní výbava pro USA..

V létě plánujeme s kamarádem výlet někam do Rakouska. Deauvill má dva integrované celkem prostorné kufry, takže sbalit na cestu nebude problém..

Máme zakoupenu knihu "Nejkrásnější alpské silnice pro motorkáře", takže už plánujeme trasu..

Přeji všem mnoho krásných kilometrů a hlavně vždy šťastný návrat..
Míra Hrubý - Cerhovice

JaryOne
JaryOne napsal 29.07.21 v 21:08 10b.

Moto ze stejné líhně :) Také mám Deauvillku z Rakovníka. Plexi mám v kolejničkách a ještě jsem nezjistil, jak se nastavuje.

Maraevik
Maraevik napsal 09.02.20 v 11:49 10b.

Gratuluji dobrá volba měl jsem její starší verzi ntv 650 dobrá a během 4 roků bezproblémová motorka .

callowsick
callowsick napsal 06.02.20 v 11:32 10b.

Nadšení z tebe přímo sálá
Tak ať toho najedete spoustu a spokojeně!

ivano
ivano napsal 05.02.20 v 09:32

Vím, že to sem nepatřííííí, ale nemužu nic najít. Nevíte, bude letos někde nějaký sraz doovilek, revere, nt??? děkuji

Stomcolt
Stomcolt napsal 05.02.20 v 05:30 10b.

Srdce mi zaplesá když vidím další kravičku
Tak ji doma říkáme. Mám širší víka a ona tak zezadu opravdu vypadá! Když vlezu do garáže, připadám si jako ve chlívě ?
Gratuluji k výborné motorce a přeji spoustu najetých kilometrů. 10b