MV Agusta Turismo Veloce 800 (2020)

Vlastník Kentucky
Vloženo 4.2.2020
Aktualizováno 19.11.2023

Lehká cestovní motorka, vlastně takový cestovní motard. Skvělý tříválec.

Motorka koupena od Profi-moto.cz (Děčín IV-Podmokly) - Skvělý přístup. Na čem jsme se domluvili, vše splnil. Tak by to mělo vždy probíhat.

Ducati Multistrada 950 S: Byl to můj velký favorit, ale nesedla mi.
BMW R 1250 GS : Bohužel ta motorka dělá až moc za bikera. Je to bez emocí. Pro někoho výhoda, pro mě nevýhoda.

První dojmy - Poslední zúžený výběr byl mezi Ducati Multistradou 950 S a MV Agustou Turismo Veloce Lusso. Po zkušebních jízdách (každá měla cca 60km) byla naprosto jasná volba. Jízdně úplně skvělá.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem, kteří chtějí ochranu před větrem, ale zároveň se nechtějí vzdát sportovního a zábavného svezení.

Doplňky na motorce - Padací protektory, tankpad, krytí nádrže proti poškození zipem, kryty obou chladičů.Doinstalovaná originál hrazda a propojení navigace s přístrojovkou. Rozšíření patky bočního stojanu.Nový výfuk od HP corse (naživo fakt super zvuk, video s výfuky je v sekci zvuky). Originál výfuk měl 6,3kg (to na celý výfuk s tlumičem a katalyzátorem není moc), ale HP Corse má kompletně jen 3,3kg. Takže jsem ještě navíc snížil hmotnost o 3kg. Vyměnil jsem zrcátka, oba zadní blatníky jsou z karbonu a malý boční díl.

Chtěl jsem lehkou cestovní motorku. A tento bike jsem si vybral hlavně pro skvělý motor (klikovka se točí do protipohybu, což potlačuje gyroskopický efekt). Je až neuvěřitelné s jakou lehkostí projedete každou zatáčku, prostě se podíváš na konec zatáčky a jsi tam. Nikdy bych si nemyslel, že mezi Multistradou a Turismo Veloce je tak obrovský (až téměř propastný) jízdní rozdíl. Ne, že by byla Multistrada špatná motorka, ale je to úplně něco jiného. Veloce je prostě skvěle ovladatelná motorka. Brzdy od Bremba 320mm - bez připomínek. Obousměrný quickshifter funguje skvěle (směrem dolů i s hezkým meziplynem). Tyto poznatky mám ještě z léta, kdy jsem absolvoval v jednom dni na obou motorkách testovací jízdy.
Bohužel na své nové jsem zatím ujel pouze cca 100 km, protože je nyní zima. Navíc je motor syrový a nemohu jet víc než na šest tisíc otáček. Takže se těším na jaro až jí zajedu a budu jí moct přiložit pod kotel. To je pak úplně jiný level. Výbava ve verzi Lusso je super. K základu přidává elegantní kufry (2x30 l), vyhřívané hefty, centrální stojan, GPS modul v přístrojovce (to když se Ti líbí někde cesta, tak si ji tam nahraješ a pak ji můžeš pustit do navigace), jiné barevné provedení biku a kol a hlavně semiaktivní podvozek SACHS - funguje skvěle. Doplňuji jízdní projev motoru a motorky samotné. Aktuálně mám najeto přes 4 tis. km a neskutečně si užívám každou jízdu. Zvuk motoru nad osmi tisíci otáčkami zhrubne a když tam kopeš kvalty nahoru přes quickshifer, tak nádherně cítíš, jak motor lehce škubne a chce jet pořád rychleji a rychleji. Přitom řazení jde ale sametově. Jenže v provozu to někdy už dál bohužel nejde. Naopak při řazení dolů bez spojky si krásně vrkne meziplyn. Je to fakt super.
Při aktivní kontrole trakce na třetím stupni ( celkově osm) se mi i postavila na zadní.
Ten motor jede asi fakt na fofr písku. V červenci jedu do Alp, pak přidám další zážitky.
V červenci jedu do Alp, pak přidám další zážitky.Za sezonu jsem najel něco přes 11,5 tis. km a asi nebudu psát nic nového. Jízda na MV Agustě obecně je úplně jiná než na ostatních motorkách (myslím tím i na Ducati apod.).Jsou to nádherné emoce. Kdo nezkusil, ať nic nepíše, neví o čem to je, opravdu ne! Já jsem absolutně nadšený a tyto emoce a zážitky bych za jinou motorku, minimálně v této kategorii, nevyměnil za nic na světě. Za sezónu jsem najel necelých 12 tis. km a motorku miluji čím dál víc.Motor, podvozek a emoce jsou fakt k nezaplacení. Vše ještě umocňuje zvuk, který se line z výfuku HP Corse. Prská, bručí apod. Skvělý. Už se těším na novou sezónu.

Shadowfax
Shadowfax napsal 22.07.22 v 20:00 8b.

No nádherná mašina uvažuju o ní taky hlavně o verzi RC s SCS. Jak je to se servisem? Je i jinde než v Děčíně?

tornado156
tornado156 napsal 18.11.21 v 19:32 10b.

Gratulujem. Ja som od 06/2021 tiez hrdy majitel Turismo Veloce RC SCS. Preto ma zaujima kde si kupil: rozšíření patky bočního stojanu. Nedari sa mi nic najst. Tiez uvazujem nad spatnymi zrkadlami ako mas ty. Ak dame bokom dizajn v com su lepsie oproti originalu? Tu je moja:
Dakujem

Jirka-SV-650
Jirka-SV-650 napsal 05.10.21 v 18:12 10b.

Nádherná

Ales600
Ales600 napsal 05.10.21 v 09:57 10b.

Pěkná ať slouží 10b

koki888
koki888 napsal 06.09.21 v 21:43

Krásna motorka! Nech ti slúži !