Yamaha XV 500 (1988)

Vlastník Qirim
Vloženo 9.3.2020
Aktualizováno 13.6.2022

Skoroveterán na ježdění "kolem komína" a možná i dál...

Motorka koupena od zudro (Vyškov-Předměstí)

Royal Enfield Bullet 500: jeden celkem levný mi prodali, než jsem stačil zavolat. Další byly za zbytečně moc Kč.
Kawasaki W 800: pro mě zbytečně drahá na těch pár set km ročně
Kawasaki W 650: žádnou slušnou za slušný peníz jsem neobjevil

První dojmy - Naprosto odpovídala mým požadavkům. Je to střed mezi Yamaha FZ6 (měl jsem) a skútrem Honda Vision 110 (mám). Nízká, pohodlná sedačka i řídítka.

Motorku bych doporučil pro - Pro staromilce, kteří nemají rádi plastová chrastítka, ale kus poctivého železa. Pro klidné řidiče

Doplňky na motorce - Vše v původním stavu, pouze jsem k ní dostal kufr Kappa i s plotnou a textilní brašny, které se možná budou hodit, až pojedu někam dál "od komína"

Před šesti lety jsem prodal FZ6-ku, protože jsme začali stavět a já na ní stejně nedokázal smysluplně jezdit - do zatáček jsem se bál, na rovince bylo hned 180 na tachometru. Koupil jsem skútříka s tím, že musí stačit. Nestačil. Poslední rok jsem probíral inzeráty a přebíral, co bych si tak koupil za dospělou mašinu. Osciloval jsem mezi naháči a choppery, jednu chvíli jsem chtěl scramblera, pak BMW, potom zase Moto-Guzzi... Pak jsem se shlédnul v indické Jawě a chtěl počkat, až se k nám bude dovážet za rozumný peníz. Dovážet se sice nakonec bude, ale 150 tis.Kč za ní dá leda tak blázen, a to já bohudík nejsem.
V roce 2019 na jaře byla v nabídce bílá Yamaha XV500 SE, na kterou jsem koukal v inzerátu tak dlouho, až mi ji někdo vyfouknul. Ale v podvědomí mě zůstal tenhle typ zaháčkovaný. Ideálně totiž splňoval kritéria , která jsem si postupně stanovoval, a to:
vzduchový dvouválec
kardan
výfuk na každé straně (jinak motorka vypadá jako mrzák)
hmotnost do 200 kg
výkon přes 35 kW, ale ne zas moc velký (XV 500 má 35,8 kW (!) )
Navíc jsem chtěl: nájezd kolem 50.000 km (má 56), hlavní stojan (má), široká řídítka (má), stav takový, abych se na motorku rád díval (splňuje)

No a pak se objevil inzerát 120 km od nás, druhý den jsem zavolal, přijel se podívat a další týden jsem si ji odvezl dodávkou domů. Zatím mám najeto jen asi 50 km, ale už teď vím, že jsem si vybral dobře.
2022 S mojí Yamahou jsem získal titul Řidič Vysočiny 2022 (na str.8)

Targus
Targus napsal 07.01.21 v 16:47

Bomba stroj.
Minimálně co se týká designu.
A zbytek mě nezajímá, protože na ní nemusím jezdit!!!

Přeju tobě i tvé nové krasavici hodně společných kilometrů a jenom samé šťastné dolety.

vajdi217
vajdi217 napsal 16.03.20 v 20:10 10b.

Krásná , jednoduchá a zachovalá motka.Chválím výběr a vkus . Sedlal jsem Virago 1100 což je podobný, jen trochu silnější a užil jsem si ji do syta.

Čadil
Čadil napsal 09.03.20 v 18:51 10b.

dobrá

p.epanica
p.epanica napsal 09.03.20 v 12:36 10b.

...