Harley Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide (2013)

Vlastník Sir_CHerokee
Vloženo 13.4.2020
Aktualizováno 19.5.2020

Možná poslední chopper, který H-D vyráběl. Mašinu jsme nad katalogy dlouho vymýšleli a pak citlivě skládali, vznikl unikát označený Limited Edition H-D Brno. Všechny díly jsou originál H-D.

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Brno (Brno-Černá P - Stroj kupovaný u Zdeňka Höniga, postavený přímo Rosťou Petránem.

První dojmy - Pohodlí, síla, krásný zvuk, poctivá mechanika. Stupačky ještě potřebovaly tovární úpravu - prodloužit.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo má rád Easy Rider. Pro bikera, který ví, co chce a miluje velké srdce, chrom a plameny.

Doplňky na motorce - Dosáhly ceny samotného motocyklu. Více ve fotografiích, páč vypisovat to tu by bylo na dlouho. Jde o speciální model proti standardu.

Proč jsem si vybral tento stroj? Po pádu ze sportovní mašiny byl čas "motorkářsky dospět" a krapet přehodnotit své priority. A nebo jinými slovy jsem vyměknul . Mašina byla na prodejně krásná, ale tak, jak to u Harleyů bývá..polotovar. Následovaly týdny úvah a diskusí, jak z ní udělat unikátní stroj. Katalogy H-D jsou tlustší než Bible, takže to nebyl jednoduchý úkol. Navíc fabrika dopřála krásný lak pouze nádrži... bylo třeba dodělat (airbrush) plameny na blatníky, světlomet, přilbu...a sedlo.
Z počátku jsem měl na stroj více času. Ač nemá plexi, tak jsem s ním absolvoval cestu k moři na velký sraz do Biogradu. Zpátky přes 700 km lilo, i tak to bylo dobrodružství a užil jsem si to. Origo pneu, které Michelin dodává konkrétně pro tento stroj mě vždy za všech okolností podržely. Před letošní sezónou jsem proto koupil nové téže značky a typu.
Co se motoru týká, má síly víc než dost, zvláště v kombinaci výfuku, otevřeného sání a palivové mapy H-D Screamin Eagle. Na dálnici mi Breakout CVO 110 neujede (otestováno). Podvozek je pohodlný a na Harleye mašina poměrně lehká a ovladatelná. Stroj je upravený jen pro jedno sedlo, místo druhého je držák na bagáž (původní díly od dvojsedla po špicová kola mám na půdě).
Co se poruch týká, během 11 000 km jsem neměl žádný problém. Mašina má patřičnou péči, pravidelný servis, vyměněnou baterku, lak ošetřený kvalitní keramikou.
Léta běží, narodily se mi dvě děti, roční nájezd mizivý. Mám pro ni málo využití, což je škoda. Proto ji na tomto serveru i [https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/harley-davidson/harley-davidson-fxdwgi-dyna-wide-glide/harley-davidson-dyna-wide-glide-le-1545903.html[/url] . (https://www.motorkari.cz/motobazar/motorky/harley-davidson/harley-davidson-fxdwgi-dyna-wide-glide/harley-davidson-dyna-wide-glide-le-1545903.html).

starejHARVY
starejHARVY napsal 31.01.21 v 19:26 10b.

moc hezkej stroj

H.O.G.
H.O.G. napsal 23.04.20 v 13:25

Parádní Dajna ...

PSanec
PSanec napsal 14.04.20 v 17:29 10b.

Zajímavý a moc pěkný americkej mozocykl.

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 14.04.20 v 08:56

Děkuju.

hardwyred
hardwyred napsal 14.04.20 v 08:16 10b.

Pecka stroj