Benelli TRK 502 X (2018)

Vloženo 30.8.2020
Aktualizováno 30.8.2020

Prvy dojem ? Fakt pekná motorka

Motorka koupena od DueFratelli Šamorín

První dojmy - Vyskúšal , Objednal a dva roky už je moja. Je veľká ...kus motorky. Sadla ako uliata.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého , kto zvládne zatlačiť 230 kg do garáže.

Moja prvá bola Jawa 350 . Ďalšia pani Afrika 750 , ale zostárla a dnes snáď ešte slúžil v Portugalsku.
Chcel som novú , moju od novoty.
Benelli TRK X padla najprv do oka a následne aj do ruky. Cena veľmi dobrá aj s kuframi givi.
Mam ju už dva roky a tu sú moje dojmy a skúsenosti.

Zábeh : Poctivé dodržiavanie spektra otáčok, brzdenie motorom atď. Po 1200 km prvá prehliadka a servis u predajcu.

Poznatky : Posed veľmi uvoľnený a fajn. Sedadlo pohodlné a ,,vraj" aj to zadné.
Dosť ťažká pri manipulácii ,,na mieste"..
no a ? Čo je dnes jednoduché ?
Nemá vo výbave vyhrievané to či ono , tempomat a palivové mapy. Dokonca ani rádio s cd ! Ale to všetko mám v aute...
Zvuk motora resp. výfuku porovnávajú ku gs 800 , iba neviem či je to pochvala a či ani nie ?

Doplnky : znížené sedlo vodiča + gelová vložka , prídavné svetlá , opierka na kufor. Mám v pláne vyššie ,,turistické" plexi.

Jazda : je to 500-ka 35 kw takže ; kto chce ,,triskáč" musí hľadať inde. Ja mám 48r a v hlave dávno upratané. A ten výkon zasa je akurát na pohodlné túlanie sa krajinou.
Najlepšie sa cíti na okreske medzí 70 - 120 km / h. V horských prechodoch a zatačkach , kde ľavá strieda pravú. Zbaliť kufre a neriešit nič , iba kam ťa oči vedú.

Jazda 1 : Prekvapilo ma , že to vie v obci 50-kou na 6ke. Posed úplne uvoľnený, riadidlá presne tak - ako sú , ale to je individuálne. Ja mám 185 cm a či v sede , či v stoji... max spokojný. Plexi dostatočne, bočné reflektory taktiež. Nádrž pekne široká. Je kam upevniť navi. Usb zástrčka nezavadzia.
V zatáčkach sa dá až na koleno , pri troške odvahy. Zrýchlenie ...adekvátne výkonu ale : ponaháňal som už oveľa výkonnejšie stroje. Je to o skúsenostiach a nie iba o kw.

Jazda 2 + batožina. : Tu už poznať váhu a častejšie radíte no itak stále fajn. V obci uz na 5ku , ale to aj gs12 v ,,plnej polnej".
Jazda po diaľnici do 130 fajn a to či jeden , či dvaja s kuframi. Popravde , bál som sa , ako to tá ,,belka" zvládne vo dvojke a ,,plnej polnej" no zvládla to s prehľadom...800 km za 2 dni.

Nedostatky : pri otáčkach okolo 2500 a taktiež od 7500 cítite vybrácie motora. Nič hrozné , ale cítite to. Pod sedadlo dáte max zapaľovač a tyčinku Twix. Ale nato mám kufre. Bočné mám stále. Tretí dávam kvôli spolujazdcovi, keďže tam mám opierku.

Plusy: v takej výbave ( s kuframi) inde novú motorku nekúpite. ABS sa dá vyp/ zap. 19-ka v predu. Spotreba je niekde okolo 4,5 L Ja ju síce neriešim , no faktom je že ja, manželka + plné kufre : 800km na 40 L benzínu. Topoľčany - Prešov - Topoľčany.
Výstražné smerovky. Smerovky sú úplne skvelé , vraj ich vidno až v druhom okrese.
Spätné zrkadlá su fajn a hlavne...nevybrujú ako na oveľa drahších mot. Predné tlmiče sú masívne a dosť toho poberú.

Suma- sumárum : absolvovali sme spolu výlety ako niekoľko denné , tak jednodenné. Sám aj vo dvojke. Zvládla to s prehľadom a ja s úsmevom. Je to dobrá motorka za priaznivú cenu a ja už viem, že dá aj Alpy , Triglav , Durmitor , Transalpinu , Chorvátsko či Nordkamp ...všetko to, čo dajú tenerky a gs.
Dá sa na nej isť aj dosť svižne. A ak sa ani spolujazdec nebojí... keď chladne motor a vy si uživate výhľad na krajinu s hrnčekom kávy...iba sa usmievate. ... Zajo.

Machajda
Machajda napsal 27.08.22 v 12:01 10b.

Pěkné čtení a fajn postřehy

Leatherboy
Leatherboy napsal 18.07.22 v 20:51 10b.

Pohoda, klídek, rozumná hlava. Skvělé postřehy a komentáře.

Ať slouží!

kníželucifer
kníželucifer napsal 10.09.21 v 20:24 9b.

Krasný zážitky

33.petr
33.petr napsal 20.01.21 v 20:06 10b.

stm01
stm01 napsal 20.12.20 v 15:20 10b.

Super popsaný. Naprostý souhlas.