Ducati Hyperstrada 939 (2016)

Vlastník TopSBK
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 11.1.2021

Hypermotard s ambicemi k celkem pohodovému cestování.

První dojmy - Po zkušenosti s Hyperstradou 821 jsem musel uznat, že tohle je přesně stroj, který mi sedí. Vyjížďky a zábava v zatáčkách, občas kufry a delší výlet. Je mi jasné, že tenhle styl delší dobu neopustím, proto jsem se rozhodl pro novější a výkonnější model 939.

Motorku bych doporučil pro - Dříve jsem uvažoval o Multistradě 1200, nebo 1260. Nejsem ale cestovatelsky zaměřený, tak proč s sebou tahat 60 kilo krámů navíc... Na Hyperstradě dávám vyjížďky okolo 300 km spíš po okreskách a v horách, kde lehkost a skvělou ovladatelnost motarda na 100 % využiju.

Doplňky na motorce - Origo kufry Ducati, které jsou ve standardní výbavě k tomuto modelu.

Překvapil mě rozdíl mezi Hyperstradou 821 a 939, co se týče výkonu, resp. krouťáku. 939 nepotřebuje tolik točit, aby vystřelila vstříc dobrodružství. Má velký dospělý motor.
Bohužel drtivá většina Hyperstrad 939 šla na trh ve verzi Low, má o 3 cm snížený podvozek, což je i můj případ. S ohledem na spokojenost s výškou podvozku mé původní 821, jsem se rozhodl vyměnit zadní tlumič a vidlice, nyní jsem již na sezónu 2021 připraven.

marek2306
marek2306 napsal 04.02.24 v 15:32 10b.

Ahoj Ducatisto. Potřebuju poradit, jak správně zjistit hladinu oleje u Ducatky Hyperstrada. Dovezl jsem jí a nemám zatím manuál.. pomůžeš mi?? Marek

kokpilot
kokpilot napsal 12.01.21 v 18:26 10b.

Ať slouží. Motardový styl je boží, a navíc možnost to vytáhnout někam dál.

Petr45
Petr45 napsal 28.10.20 v 18:49 10b.

Ať slouží