Indian Scout Bobber (2019)

Vlastník Horneťák900
Vloženo 17.1.2021
Aktualizováno 17.1.2021

Je to poctivý kus železa z Ameriky a jsem rád, že Indiáni po krachu vstali z mrtvých.Motorka, za kterou se hodně lidí otočí, protože má originální vzhled a styl.

Motorka koupena od Indian Brno-Lesná - Velmi ochotný prodejce, snažil se mi maximálně vyjít vstříc včetně ceny, takže díky Tomáši a Pepo z brněnské prodejny.Navíc mi motorku dovezli až domů gratis.

Indian Scout: Bobber mě víc oslovil vzhledem a lepším posezem.

První dojmy - Když už jsem Indiana poprvé vytáhnul z garáže a začal najíždět první kilometry, tak jsem si řekl "ježiš šmarja co to je?".Je to úplně jiný styl než má bývalá Suzuki GSX1400, hlavně jsem měl problém zvyknout si na stupačky, které jsou vepředu, takže jsem ze začátku hledal řadičku, kde nebyla.Ale po rozježdění jsem si Bobbra přímo zamiloval.A mohu potvrdit, co každý říká, je to hodně tvrdá motorka, ale člověk si zvykne a když ne, tak se dají koupit jiné tlumiče u prodejce.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil spíše menším lidem, člověk se 190cm výšky by už mohl mít problém se na ní poskládat.S motorkou se sice dá cestovat, ale pokud je někdo cestovatel, tak by měl mít Bobbra spíš jako druhou motorku na projížďky po okolí.Na plnou nádrž se dá ujet tak 220km.

Je to již moje pátá motorka v životě od Čezety 250/471, Honda CB600 Hornet, CB900 Hornet, Suzuki GSX1400 až po Indiana.Moje první motorka, kterou mám fungl novou a první, do které jsem se opravdu zamiloval.Pro mě krásná sezóna roku 2020 a prvních najetých 5818 km.Už se moc těším na sezónu novou a doufám, že i méně covidovou.Je to skvělý stroj na dojíždění do práce a takový to polítáníčko po okolí.Nejvíc jsem za den najel okolo 400 km na vyjížďce s Harley Davidson Brno směr Pustevny.Je to hodně tvrdá motorka a i to sedlo je tvrdší.Ze začátku mě po delší jízdě hodně bolel zadek (jakože tak, že už jsem se těšil, až budu v cíli).Ale po nějaké té tisícovce najetých kilometrů si tělo zvykne.Dají se sice dokoupit měkčí tlumiče nebo sedlo, ale mě se Bobber strašně líbí tak jak je i přes to, že občas dostanu od hrbolu kopanec, který cítím až v krku.Je to hodně dobře ovladatelná motorka, krásně se vede do zatáček.Jezdec je omezen akorát nízkýma stupačkama, kterýma si nejednou škrtne.Brzdy jsou trochu slabší, ale to je u tohoto stylu motorek běžné.Člověk si takovou motorku nekoupí na závodění, ale na pohodovou jízdu.Ale musím uznat, že Bobber letí hodně dobře.Je to takovej nezmar.V základu je motorka jednomístná, ale druhé sedlo a stupačky se dají u prodejce dokoupit.Pokud by měl někdo v plánu více cestovat, tak je možno dokoupit boční brašny popř. malou koženou tašku na bok nebo nosič na zadní blatník.Úložný prostor na motorce se totiž rovná nule.Já to vyřešil koupí batohu přímo u prodejce, ať mám kam dát třeba modráky do práce, svačinu atd.A proč zrovna Indian Scout Bobber?Už delší dobu jsem se rozhodoval jaká bude má další motorka po GSX1400.Jsem malej a z GSX jsem došáhl jen špičkama a už mě nebavilo ťapkat na křižovatkách (kór těch nakloněných) nebo parkovišti.Indiáni se mi strašně moc zalíbili a byl jsem téměř rozhodnutý pro klasickýho Scouta v modré.Ale ten zrovna na prodejně nestál, byly tam jen Bobbři.Paradox je, že se mi prvně Bobber na fotkách vůbec nelíbil, ale když jsem přišel do Brna na prodejnu a sednul si na něj, tak jsem měl o čem přemýšlet do další návštěvy prodejny.Později už tam byl i klasický Scout, ale nakonec mi tolik nesednul posezem.Tak už zbývalo zařídit financování, které vyšlo a dne 23.12.2019 mi Bobbříka dovezli domů.A musím uznat, že je to porno motorka.

Jenulak
Jenulak napsal 29.06.21 v 15:31 10b.

Mnoho šťastných kilometrů a snad se někdy potkáme v Brně

faux4
faux4 napsal 15.04.21 v 08:52 10b.

Elegantni barevna kombinace.. Bobber se fakt poved, jak motorem, tak i celkovym dojmem.. jen bych si musel zvyknout na ten posaz. Mam radej stupacky pod sebou, abych mohl v pripade diry na silnici odlehcit, aby naraz nesel primo do zad, zvlast, kdy je dost tvrdej podvozek. ale jinak top
PS: Mozna by to chtelo zmenit nick

marafzs600
marafzs600 napsal 22.01.21 v 11:02 10b.

ViliamD
ViliamD napsal 22.01.21 v 09:15 10b.

Okamžitě bych ji bral jak leží a běží

Rivet
Rivet napsal 19.01.21 v 17:50 10b.

Pro mě jedna z nejhezčích motorek na trhu. Moc Vám to přeju, ať to jezdí. Kdybych kupoval novou a měl prostředky, tak určitě bych zvažoval o i tento stroj.