Husqvarna Svartpilen 701 (2020)

Vlastník speroure
Vloženo 31.1.2021
Aktualizováno 16.12.2022

Ultralehká mrcha na drátech ve Style edici s velice kontroverzním designem a také s nejsilnějším jednoválcovým motorem, v základu s quickshifterem a stavitelným WP podvozkem!

Motorka koupena od FIRMA:Promoto (Načeradec)

Honda CBR 650R: - Naháč, zbytečně velká hmotnost, nemá stavitelné tlumiče, nemá Quickshifter
Yamaha XSR 700: - Naháč, pro mě nehezký design- zejména světel
Benelli Leoncino 800: - zatím se bohužel nevyrábí

První dojmy - To je tak, když koukáš po nějakém zajímavém biku a cvrnkne ti do očí 701ková řada pilenů- nejdřív se líbí Vitpilen v modré barvě ale pak spatříš Svartpilena v hnědé barvě- to prostě chceš mít!

Motorku bych doporučil pro - Pro ty jezdce, kterým se líbí tento zajímavý design, pro volnočasové ježdění, do zatáček a rychlé svezení

Doplňky na motorce - Špunty do středu kol, mřížka chladiče, kryt řetězu, bar end zrcátka Hqv, polep displeje, tailbag cycma, rolny zadní kyvky

Průměrná spotřeba - 6.02 l/100km

20.1.21. Zajel jsem mrknout na Svartpilena Style naživo do Promota, posadil se a zjistil že, na to jak je velká, je fakt lehká(158 kg) a že bude strašně hravá ! Ani zvuk jsem neslyšel!
21.1.21 Druhý den jsem se jelpodívat na konkurenta v mém výběru(Hondu). Po prohlednutí hned jasno a volal jsem zpět do Husqvarny že ještě ten den přijedu se zálohou!
29.1.21 Po týdnu zpět v Křížově zaplaceno, naloženo do dodávky a první můj start a poprvé slyším živě zvuk! Wau, sednul bych a hned zatáhl- jenže všude sníh! Přivezl jsem domů a ujel jen 200 metrů, a 12 minut! Takže teď čekám na lepší počasí a hlavně na značky!
12.3.21 Prvních 50 km ujeto, moto konečně se značkou a pojistkou, včetně všech doplňků co jsem chtěl! Nyní už jen jezdit!
13.5.21
Dojmy po nějakých 800 km? Sakra velký peklo, hlavně v zatáčkách! Velmi neposedná a jede úžasně! Jinak sakra maličká nádrž- dojezd 150 km maximálně! Je tedy pravdou že zatím žádná "kochací" cesta..
Začátky s quickshifterem- rozporuplné. Ale teď už začínám chápat jak to funguje, nahoru- při plné palbě, a dolů- při nulovém plynu. A funguje to skvěle- ikdyž na 6 občas nezařadí, ale to vychytáme. Podvozek nastavený na to nejjemnější, a brzdy, dle mého dostačující!
A ta tvrdší sedačka? Když se plně věnuješ řízení, zapomeneš že je to špalek.

A důvod koupě Svartpilena? Jednoznačný fun bike do zatáček a na rychlé svezení! Jinak skvělá možnost omezení na A2, tedy 32kW!

Po nějaké době zase přidám mé jízdní zážitky, poznatky, detaily! Určitě sledujte deník , kde přidávám všelijaké úpravy, opravy,... ! Také můžete prohlédnoutmé další přidané motorky sem na web!

Děkuji, a vždy kolama dolů, ať už je to ve stupačkách nebo v sedle!

Manažer
Manažer napsal 06.10.21 v 06:25 10b.

Já ta pletená kola prostě pořád žeru

Chmelar
Chmelar napsal 14.04.21 v 22:38 10b.

Zajímavé je , jak se snoubí podobné vkusy na mašiny.Upřímně jsem koukal na tu Benelku 800. Leoncino taky a pořád jsem zkoumal ,kdy už s tím půjdou do prodeje,.Vymýšlel jsem jak vyměním tu divnou přední lampu a hurá na cesty.A ono ,do dnešního dne nic.Ale vůbec.Sem tam nějaký to promo video na Youtube a
to je asi tak vše. A už mě to napětí nedočkavosti přešlo. Takže zkusím letos i Černou Horu a uvidím jestli se dá na té hasky taky cestovat ,či nikoli. Jinak Swartpilen je super stroj a závidím ti to i když máš to samé.Super stroj... .Ještě jsem zkoušel Fantic Cabalero...samozřejmě člověka odradí ten slabší motor,ale ta ergonomie a ovladatelnost...neskutečný jak se jim to v tomhle ohledu povedlo.

speroure
speroure napsal 14.03.21 v 18:56

Všem mockrát děkuji! Jinak na Benellku se taky dostane Přece nemůžu pořád jen bláznit na HQV, ale je třeba se také kochat

Jurca
Jurca napsal 12.03.21 v 19:16 10b.

TOPka, ty drátěné kola chci na svůj cyberpunk

ILA
ILA napsal 09.03.21 v 11:46 10b.

hm, dobrej vkus máš ... jen bych si nebyla jistá dalším využitím cendura . Těším se na deník s úpravama, ila