IZH Jupiter 5 (1992)

Vlastník MZ250
Vloženo 4.2.2021
Aktualizováno 4.2.2021

Chtěl jsem 2-takt, ale nebyl jsem ochoten dát 70000,- za Jawu, která je díky tomu, že jsme v Čechách, je hodně cenově natažená.

Motorka koupena od FIRMA:VintageMoto (Jirkov) - Super kluci. Rychlost, ochota, vstřícnost.

První dojmy - Motorka je větší než Jawa 350, takže člověk na tom nevypadá jak vosa na bonbónu. Je bytelná a vše je blbuvzdorné, ostatně jako vše sovětské. Má krásný zvuk jako MZ251.

Jako zajímavá a skoro u nás neznámá alternativa k Jawě 350. Dostupnost dílů je super a vzhledem k tomu, že jsou z Ukrajiny nebo Ruska, tak cenově směšné. Motor běží, ale jízda ještě neproběhla - chci vše z kontrolovat. Např. gumové díly jsou zpuchřelé a potřebují vyměnit. Nádrž mírně orezlá potřebuje také péči a když to nepomůže, tak nová v laku 1800,- Kč ?.

Volosov
Volosov napsal 08.02.22 v 18:40 10b.

Tento motocykl jsem na bazošu sledoval dlouho, myslel jsem ho koupit, ale mám doma už jak planětu 1966 (je v mém profilu) tak i jupitěra 1980, + sajdky a dalšího nepotřebují... U těch novějších modelu dost pokulhává kvalita zpracování, třeba nádrž není ošetřena, elektrické dráty snad nejsou ani barevně rozlišené, a o chromech ani nemá cenu mluvit...
Ale hlavně že ten tvůj má málo najeto. Musím jen tě varovat: náhradní díly z Ukrajiny a Ruska jsou hodně made in China, dej si na tohle velký pozor. Je potřeba shánět starou výrobu CCCP ale ty jsou dosti drahé a velice těžko se shání...

Sotmann1
Sotmann1 napsal 07.01.22 v 15:08

Zdravím, mám taky chuť na pořízení IZH, chtěl jsem se zeptat jestli už máte zasebou přihlášení na české značky? Zajímá mě jestli bylo potřeba sehnat nějaké doplňující dokumenty s technickými informacemi? Případně kde jste to sehnal? Díky za info.

MZ250
MZ250 napsal 11.02.21 v 14:40

Děkuji všem za komentáře . Stroj je to zajímavý, obsah 348ccm, tachometr funguje a opravdu to má nejeto 483 - v tuto chvíli 484 km. Zvuk motoru odpovídá novému stroji a projížďka zhruba 1,5 km ukázala, že motor jede suprově, jen to nechce brzdit a gumy jsou tvrdé jak beton. Jen gumové věci jsou v rozkladu. Řazení jako na "praseti" je z důvodu, aby si mladý komsomolec při cestě za svou družkou neodřel při podebírání řadičky polobotky . Renovovat nehodlám, jen mě štve, že nádrž je poťukaná a oprýskaná na pravé bočnici a nahoře + lehce vyrezlá - nic, co by nešlo odstranit. Je vyšisovaný PP blikač, rámeček světla je rezavý a štve mě dost patinově zrezlá pravá šavle. Dobrá informace je, že v Rusku a na Ukrajině je spousta shopů, které mají díly za babku, jen bude problém dostat to sem, ale už pracuji na řešení. Ještě jednou díky všem za kladné ohlasy.

vitik
vitik napsal 11.02.21 v 08:33 10b.

Tak to je úlet ...

scott67
scott67 napsal 07.02.21 v 23:39 10b.

Zajímavý stroj. To řazení jako na praseti ! Ale nějak jsem nevyčetl, jaký to má objem válců. Musel jsem na jiné stránky, abych se dozvěděl, že je to 350.