KTM 1090 Adventure R (2017)

Vlastník misony
Vloženo 12.2.2021
Aktualizováno 14.2.2021

Zábavná a vykoná motorka která podle mě nemá chybu ? a po 990 kterou jsem sedlal před tim určitě posun k lepšímu. Ikdyz 990 super stroj.

První dojmy - Překvapil mě posez oproti 990 trochou předklonu ale to vyřešilo zvýšení řiditek ,zas o něco vyšší výkon což jsem uvítal. Do ruky padla velice dobře řekl bych lépe než když sem jel poprvé na 990. Jsem s ní nadmíru spokojen ?

Motorku bych doporučil pro - Těžko říct pro koho je vhodná, asi pro toho komu se líbí tenhle styl motorek. Prostě pokud se někomu líbí tak určitě neprohloupí když si ji pořídí. ?

Doplňky na motorce - Pár doplňků určitě mám které průběžně dodává asi každý, takže mám vyšší plexi, led světla a blinkry, rozšíření stojanu, hlavní stojan,koncovka výfuku Leo vince, sadu kufrů, padací rám,vyhřivane hefty,předělané sedlo.

Jak už sem se zmínil ktm už sem měl předtím a po 5 letech kdy jsem se rozhodl pro řekl bych modernizaci byla volba jasná, jelikož ktm se mi líbí a vždy libili. Takže jsem postoupil o level víš z 990 na 1090. Moto mám něco málo přes rok (1 sezóna) najel sem cca 9000 km a zatím naprostá spokojenost, hlavně co se týče brzd a podvozku tak posun rozhodně k lepšímu. U předchozí ktm jsem neměl abs takže tam určitě hlavní + ,podvozek mám víceméně stále v továrním nastavení což jsem měl i u předchozí a tam také určitě posun k lepšímu. Navýšení výkonu motoru je také určitě znát a to hlavně při plné naloží. Co se týče servisu je sice tovární interval na olej 15t km ale olej měním vždy po sezoně což je u mě cca do 10t km,ventily mají 30t což je určitě lepší než 15t a i co jsem se ptal v servisu ktm tak dělali motorky i po 35t a prý nebyl problém. Motorka se určitě cítí dobře prakticky všude ikdyz verze R je orientována víc na off tak cestování na ní absolutně bez problémů a v pohodlí. Co se týče offu tam se cítí určitě líp než já?, nejsem až tak off založený takže tam zvládne podstatně víc než já.

abbany
abbany napsal 19.02.21 v 15:36 10b.

Paulano
Paulano napsal 19.02.21 v 07:55 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 13.02.21 v 20:05 10b.

Oranžáda je prostě klasika
A asi se s ní zažije spousta zábavy na silnici a hlavně i off-road.
Tak ať slouží k spokojenosti

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 12.02.21 v 17:52 10b.

nech sluzi

31081
31081 napsal 12.02.21 v 15:37 10b.