BMW K 1300 R (2014)

Vlastník stenlej
Vloženo 28.2.2021
Aktualizováno 17.11.2021

Jediná svého druhu. Výkladní skříň dřívější technologie BMW, ještě skutečně poctivá bytelná technika a zpracování bez kompromisu.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Ostrava (Ostrava - Moravská - Bezvadný přístup

První dojmy - Potřetí ve stejné řece, moje třetí káčko, což už asi něco znamená. Po přesednutí z S1000XR pocit obrovské pevnosti, jistoty a stability. A jede strašně ... :-) i v porovnání s XR. Mám ji už od května 2020, ale až dnes jsem ji nafotil na tenhle profil.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-D ... a pár dalších bláznů.

Doplňky na motorce - Akrapovič tam už byl, stejně jako karbonový kryt na baterku.
Dal jsem nižší (základní) originál BMW štítek, je to víc punk a nemusíš jet tak rychle, aby to byl zážitek. Padák na kardan.
Koupil jsem na ni vyšší řídítka od AC Schnitzer (komplet sada s upnutím), ale na mě byly cestovní až moc, tak šly dolů (jsou v inzerci v náhradních dílech, kdyby měl někdo zájem)

Musí se řídit nohama a pak funguje, na řídítka se nesmí tlačit. Ano, je to ještě mašina, se kterou se musíš sžít a neudělá všechno sama. A jede, umí být brutální na zrychlení. Ale taky hodná jako koťátko, když se jenom kocháš. Můžeš s ní jezdit na šestku celý odpoledne po okreskách a nepodřadit. A k tomu taky vyrazit jednou za rok na okruh a užít si to porno (no zrovna vloni se mi to úplně nepovedlo a v první zatáčce posledního kola volné jízdy jsem se s ní poroučel k zemi
sklouzl se a skončil v kačírku, nic hroznýho, ale je to BMW a tak to bylo drahý. Ale nic než originální díly bych na ni nedal, takže je zase 100% a jede se dál). Dneska nejsou tyhle macho-naháče v módě (i když možná se to zase vrací - Duke, novej Speed RS, nový eRko od BMW...) a já je mám stejně nejradši. Tahle je navíc univerzál, nebolí na ní zadek ani po celým dni (záda trochu jo, posed je dost spotovní), aerodynamika je na nahače prvotřídní a na tripu s kámošema jezdíte pod 6l... no a pak Ti rupne v bedně, protože se před řídítky otevře krásná cesta na Černohorské sedlo..Nahoru dojedeš s ožmolkovanýma gumama, řevem z otevřenýho Akrapa (kvůli kterýmu tam tu dvojku necháš dokud to jde) a srdečním tepem 130/s...

18.5.2021
Letos je studený jaro, ale už přes 500 km najeto. Po zimě má to moje K-oťátko tak o 100 koní víc ...každé jaro je to jako znovu poprvé. Ta síla, odhodlanost a nekompromisnost zátahu mě zase na jaře dostaly. Nedá se to pospat, ale objem prostě nenahradíš a nebýt kontroly trakce, jde na zadní plynem snad i na trojku. Taky mám díky kámošovi "novou motorku". Prostě mi dobře poradil jak ji řídit (a taky jakoukoliv jinou). Ano nesmějte se mi, ale po 15 letech jsem se naučil opřít si patu vniřní nohy o ten kus hliníku za stupačkou a už vím, proč tam je Ano Káčko se musí do zatáček řídit jako superbike nohama, což vím, ale já opíral jen stehno vnější nohy o nádrž a pořád to nebylo ono ... no a když Káčku z druhé strany pomůžu vnitřní patou, vykrouží každou zatáčku tak čistě jak jsem to předtím nikdy nezažil. Jasný, vy to víte, ale já až teď Na ročním servisu v Renocaru jsem nechal sundat AC Schnitzer řídítka, nebylo to ono, jsou pro polykače kilometrů a v zatáčkách mi překážely (moc blízko, moc široké).

17.11.2021
Moc pěkná sezóna to byla. Přikoupil jsem GS a poprvé mám v garáži 2 motorky. Jako je to dost dobrý ... lepší než jedna . Kombinace Káčka a GS se krásně doplňuje, každá z nich je úplně jiná. Káčko řídíš na GS se vozíš. Obojí super. Na Káčku musíš makat, na GS jen koukáš kolem sebe a vezeš se na hroské dráze. Obě jedou hodně ale Káčko jede 2x hodně Top zážitek sezony byl, když jsem poprve přesedl po 2 000 km tripu z GS na Káčko a vůbec, ale fakt vůbec jsem ho neuměl řídit. Tak snadný je řídit GS a úplně jsem odvyk, že musím něco dělat. Ale teď už přeskakuju z jedná na druhou a hlava a tělo sami vědí, co mají dělat.
Tak zase na jaro, s plnou parádou... no, ještě jednou GS asi vytáhnu, než napadne sníh ... K-oťátko už nechám spát

Satanbart
Satanbart napsal 15.02.22 v 15:23 10b.

RTourer
RTourer napsal 02.03.21 v 16:46

Moc dobře znám. Máme ji doma a dřív jsem měl i GT. Škoda, že už se nic s těmito motory nedělá.

Jacubson
Jacubson napsal 02.03.21 v 13:19 10b.

Asi nejlepší motorka kterou jsem měl Takže vím o čem tady píšeš . Skoda , ze nám neudělali nástupce Užívej

pkkaca
pkkaca napsal 28.02.21 v 22:28 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 28.02.21 v 17:53 10b.

Vypadá nasraně