BMW K 1100 RS (1995)

Vlastník macgyver55
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 2.3.2021

Je to pořádný kus železa,ale na svojí dobu moderní stroj,který i dnes skvěle jezdí.

Motorka koupena od FIRMA:JHMoto (Horní Žďár) - Pozitivní

První dojmy - O tomhle BMW jsem začal přemýšlet vlasně náhodou,když jsem zařizoval něco u člověka, kterému stály dvě v garáži.Klasických "boxerů"jezdí v našich končinách dost,ale tohle na každém rohu nepotkáte,tak jsem měl možnost si je prohlédnout a získat nějakéinformace z provozu.Od té doby uplynula nějaká doba,občas jsem kouknul na inzeráty,za kolik se to vlastně dá koupit?Koncem minulého roku jsem narazil na stroj,který se mi líbil,žačal jsem o tom přemýšlet a čekal ...Po vánocích jsem si řekl,že si musím udělat, nějakou radost ,abych dřív než na jipce, neskončil z té medialní masáže ohledně "korony",spíš v Bohnicích...Zavolal jsem na izerát abych si domluvil případnou prohlídku,prodejce sice prodával jen přes E schop,ale řekl, že mi motorku vyveze ven, abych si ji mohl v klidu prohlédnout.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro každého ,ale určitě ne, pro úplné začátčníky,kdo má alespoň nějaké zkušenosti a chce stroj na normální ježdění, který opravdu vydrží...

Motorku jsem si vybral protože se mě líbí je stará ,ale taky na svojí dobu moderní.Dnes už se nic jednoduchého nevyrábí.
Motorku jsem si nakonec přivezl domů ,byla málo jetá, nepodřená,nic z toho neteklo.Motor chytl na otočku i v mraze žádné vůle.K motorce byla i dokumentace z D.Prošel jsem servisku i protokol z německé stk.Taky čísla na tachometru nejsou různě rozházená,tak si myslím že jsem nekoupil šrot.Navíc to měla v D žena tak mě napadlo že to měla spíš jako módní doplněk...
Doma jsem motorku vyložil,sundal kapoty abych mohl začít přípravu na sezonu.
Bohužel jsem narazil, na mastnou brzdovou hadičku předního kola.Na první pohled nebylo vidět kde je problém ,ale když jsem dal dolů přední blatník,tak jsem zjistil že hadička je na výměnu.Prohlédl jsem i ostatní a nakonec dal nové.Ty hadičky byly ještě originály a věk jim určitě neprospěl.Vyměnil jsem taky všechny provozní kapaliny,protože na tom se moc neušetří,spíš naopak.Pneumatiky byly vyměněné v roce 19 tak že v pohodě.Když jsem to dal dohromady, tak jsem čekal až se oteplí oschnou silnice a já se konečně projedu.
Den "D" přišel těsně před lockdownem.
Na "létající cihle" jsem najel prvních 150 km.Snažil jsem se, aby cesta byla jak po pěkných sinicích, tak i po 2kách a krátký úsek jsem zkusil i dálníci.
Motorka je při manipulaci na místě těžká,ale nic dramatického, jen má užší řidítka tak se to spíš zdá.Tím že díky plochému motoru je těžiště nízko tak se to dá.Můžu to porovnat s GSem a nebo Crossrunnerem, to jsou taky těžké motorky a káčko je proti nim menší tak se mě zdá na manipulaci na místě lepší,je to ale jen můj dojem.
Za jízdy váha zmizí a vy si můžete užívat motorku která má dobrý "zátah"už od 1000 ot. z nich se bez cukání nebo vibrací,celkem v pohodě zvedne je to asi 50kmh na 5tku.Normálně bych tak nejezdil, ale chtěl jsem to vyzkoušet ten motor je opradu pružný.Při normální jízdě většinou vystačíte se 4kou v osadě a pak už jen 5ku.Motor taky při ubrání dost brzdí,tak jsem ani brzdy nevyzkoušel pořádně ,stačilo ubrat a jemně dobrzdit.Zkusil jsem i rozbité úseky ,není to žádná "žehlička" ale není to špatné hlavně, nikde nic nevibruje.Když pojedete po normání silnici tak je podvozek dobře naladěný,jede to jako po kolejích.Na dálnici jsem zkusil i rychlost, ne maximální ale spíš ochranu před větrem do 160 kmh celkem v pohodě,při vyší rychlosti jsem se musel schovat za kapoty.Spotřebu bych odhadoval někde kolem 5l.při běžné jizdě.Jízdní údaje se zobrazují na přístroji který mě připomíná" nádražní hodiny",ale tenkrát se to tak dělalo je to přehledné a ukazuje vše důležité a hlavně je to jednoduché.
Je těžké po krátké projížďce, dělat nějaké hodnocení ,ale vím že to je stroj který má svoji kvalitu i v dnešní době, která je zaměřena jiným směrem,bez těch různých displayů a ruzných map asistentů se dá celkem v pohodě jezdit.
Dle mého názoru je to dost muziky za málo peněz.

novekostatko
novekostatko napsal 07.09.21 v 09:27 10b.

Krásná barva, hezká motorka

luhen1
luhen1 napsal 10.06.21 v 11:03 10b.

Jirko pěkně jsi to napsal.Jako příznivec všech motocyklů zn.BMW můžu jen chválit.Poctivá klasika, na které se dá ještě dost udělat svépomocí.To mě už nehrozí.

krokoš
krokoš napsal 04.04.21 v 13:51 10b.

Paráda stroj, videl som to v PL v bazare aj s kuframi páčilo sa mi to veľmi. Tvoja je pekná aj farba sa mi páči, aspoň to vidno na ceste. Nech ti slúži.

RTourer
RTourer napsal 05.03.21 v 17:56 10b.

Dobrá volba, pořádný kus motorky to je. Na podzim jsem si dovezl K1, zkušenosti mám po ujetých cca 350 km podobné.

laďa-prášil
laďa-prášil napsal 05.03.21 v 13:39 10b.

Takový stroj v takovém stavu se dá jen chválit Cihla je best.