Honda CRF1100L Africa Twin (2021)

Vlastník bulldogbiker
Vloženo 4.3.2021
Aktualizováno 11.6.2022

Tak tedy výstižně jednou, dvěma větami.
Hustá červená Afrika s podstatně větším zátahem než měla její starší sestra.
Nejlepší cestovní enduro na trhu a určitě také nejspolehlivější.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Již jsem od Petra Kvítka z Mladé Boleslavi bral nějaké motorky, takže dle očekávání vše perfektní ale hlavně nejlepší cena v ČR !!!

KTM 890 Adventure: KTM 890 Adventure nový model roku 2021 je určitě lepší motorka pro mne ale pro spolujezdce je lepší Afrika, Takže jsem jako udělal radost manželce

První dojmy - Tahá jako kráva. Brzdy nejsou tak přesně dávkovatelné jako u KTM 790 Adventure ale zvyknu si. Je to fakt krásná motorka.

Doplňky na motorce - Mám na ní hromadu doplňků.
Hlinikové boční kufry originál Honda, které již ted dělá pro Hondu GIVI. Jsou opravdu kvalitní, né jako u první Afriky.
Zadní držáky na TOP Case
Plotna na zadní kufr Honda hliníková a strašně drahá 4200 kč !!! To je fakt hrozná cena!!
Přidal jsem drahý nálepky disků kol honda Africa Twin 2020 - červené a nálepky na nádrž Tankpad - boční honda Africa Twin 2020 ty jsou levnější.
Nosič Alu bočních kufrů .
Boční origo kufry hliníkové Honda.
Rozšířené blástry.
A dobrý je že to má již Android Auto

Zatím jsem jel jenom 40 km po dálnicy z MB do Liberce. Bylo cca 8 stupňů takže jsem nijak neblbnul.Spíš jsem opatrně převezl do garáže. Tím pádem zatím nemám žádné zkušenosti ale tahá to fakt jako kráva.
Určitě po roce stráveném v sedle KTM 790 Adventure ted s Afrikou zpomalím
Je to už moje třetí Afrika, ta druhá byla pro změnu bílá. Teď jsem se vrátil k červené barvě ale barva nejede .
Je zde vidět obrovský kus práce výrobce, nová Afrika je fakt úplně jiná a to ve všech směrech. Zatím se budu těšit na pořádnou vyjížďku a pak zde něco doplním.
Liberec dnes déšť a 5 stupňů. 4.3.2021
Afrika stojí, stále je zima. V pondělí budu mít zelenou kartu.
Stále nemám SPZ v Liberci sněží 11.3.2021

První větší výlet na Šumavu. 22.7.2021

Je sobota 11.6.2022 a já mám na Africe najeto jenom 1900km, snad ted přes léto něco najezdím.

IKUCO
IKUCO napsal 20.11.21 v 22:23 9b.

Ahoj vážne uvažujem nad kúpou nejakého ľahkeho endura na jazdenie bez partnerky, mám chopra a K 1300 gt, obe fajn len ťažké, keď idem sám ťažka manipulácia hlavne na nespevnených cestách. Ak vieš poradiť bol by som rád. Rozmýšlm KTM 790, 890 alebo Afriku. Chcem čo najobratnejšie ale aj výkon je dôležitý. Veľmi rad pokecám aj cez telefon, ak budešmať chuť. 00421915986555

Flexy
Flexy napsal 23.07.21 v 07:41 10b.

Taky se mi líbí ! Tak hlavně kolama dolů Aleši ! ?

kýpa
kýpa napsal 19.03.21 v 17:21 10b.

Super volba
Už jsi zkoušel Android Auto? Ta aplikace je zatím nedotažená - mě nefungují hlasové příkazy. Apple carplay OK. Jinak motorka super

Mann
Mann napsal 12.03.21 v 22:09 10b.

"Takže jsem jako udělal radost manželce." To je krásný argument

Asso2
Asso2 napsal 12.03.21 v 19:42 10b.

Super