Honda CRF1100L Africa Twin (2022)

Vlastník Sema
Vloženo 6.4.2022
Aktualizováno 6.4.2024

Cestovní enduro na krátké i delší výlety. Návrat k Hondě po 12 letech.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř - Perfektní domluva i ochota.

Yamaha Tenere 700: problémy s dodáním

První dojmy - Co se ergonomie týče, padla mi do rukou dobře. Chvíli jsem se srovnával s ostřejší reakcí plynu (proti mým minulým motorkám). S levým ovladačem se asi nesrovnám nikdy :)

Motorku bych doporučil pro - Pro výletníky a turisty. A příznivce elektronických serepetiček a tlustých návodů k nim.

Doplňky na motorce - Padáky, vyhřívané rukojeti, hlavní stojan, kryty chladičů, topcase od Milánka (zaměnitelný za plotnu na motovak), zadní padáky/nosiče na brašny Outback Motortek.

Po V-Stromu jsem chtěl něco s větší průchodností přes terénní překážky. Zvažoval jsem různé stroje a nakonec pořídil Afriku, která se mi líbila už před lety, když se objevila jako litr. I když pro můj styl ježdění má asi zbytečně moc výkonu. Mám najeto něco přes 200 kilometrů, takže více se rozepíšu později.
Zatím se mi skoro vše jeví pozitivně. Ovládání systému je tedy opravdu hrozné, ale to jsem věděl z recenzí (zde bych pochválil hlavně kanál Jednoustopou.cz). Konfigurace před vjezdem do terénu je na desítky vteřin. Já zas tak často mimo asfalt nejezdím, tak to přežiju. Každopádně by se to dalo řešit výrazně lépe.

Po 5000 km
Po 2 měsících mám najeto přes 5000 km, včetně jednoho výletu k moři do Chorvatska. A jsem velmi spokojen. Projev i výkon motoru na výbornou, a motorka se vodí dobře. Spotřeba v cestovním tempu něco přes 4.5 litru. Při kratších, lehce svižnějších vyjížďkách pak kolem 5. Sedlo měl určitě pohodlnější V-Strom, ale dá se ujet i delší kus bez přestávky. Plexisklo je sice nízké, ale nevadí to ani při rychlejších přesunech. Trochu fouká, ale neregistruju nepříjemné turbulence a hluk je přijatelný. Na levý ovladač už jsem si tak nějak zvyknul. Displej je dobře přehledný a čitelný. Na letošek máme v plánu i nějaké šotolinky, tak snad později přidám i nějakou tu mimoasfaltovou zkušenost. Zatím jsem jen ocenil velkou světlou výšku.

Po 15000 km
Zářijová Bosna a Hercegovina nám vyšla báječně a byla dobrou příležitostí pro vyzkoušení Afriky mimo asfalt. No a dopadlo to dobře, byl jsem s chováním motorky a její ovladatelností spokojen.

6.4.2023 15750 km
Rok utekl jako voda, s Afrikou jsem se podíval na mnohá pěkná místa. A doufám, že letos zase něco zajímavého projedeme. S motorkou jsem naprosto spokojen (ano, až na levý ovladač).

Po 20000 km
Na motorku jsem nechal domontovat quickshifter a jo, je to fajn, když se chce jet svižně. Dál platí velká spokojenost s mechanickou částí motorky a určitá rozladěnost s částí elektronickou (logika, rychlost i spolehlivost). Taky jsem prvně s Afrikou zavítal do Alp a přiznám se, že vracečky mi úplně ideálně nešly. V tomhle zkrátka Afrika na V-Stroma nemá, její přednosti vnímám jinde.

6.4.2024 30751 km
Další rok a další pěkné výlety za námi. A co je před námi, to je ve hvězdách.

Delší cesty
2022 Chorvatsko 2200 km
2022 Polsko 1600 km
2022 Bosna a Hercegovina 2600 km
2023 Švýcarsko, Francie, Itálie 3600 km

Fratr
Fratr napsal 02.04.23 v 10:09 10b.

Vybral jsi dobře Tak ať ti slouží a vždycky tě doveze bezpečně domů

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 28.10.22 v 23:09 10b.

Sete
Sete napsal 01.09.22 v 08:50 10b.

Litr mě nechává v klidu, ale jedenáctka se mi fakt líbí, pěkný to máš

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.04.22 v 00:32 10b.

super

callowsick
callowsick napsal 13.04.22 v 15:55 10b.

Ta je vážně krásná
Ať slouží dlouho a radostně