Yamaha FJR 1300 (2006)

Vlastník xsnakex
Vloženo 2.5.2021
Aktualizováno 5.5.2023

Po osmi sezónách na Volusii jsem zatoužil po něčem pohodlnějším na cestování a s vyšším výkonem.Podmínkou byl i kardan.FJRo bylo jednou z možností,jen jsem se bál posezu "víc na ruce" - uvidíme...

Motorka koupena od FIRMA:Moto-Libiš (Libiš) - Pan Fogl působil profesionálním dojmem - na jednu stranu bylo jasné,že se vyzná,na druhou stranu si na nic nehrál,všechny zjištěné chybky přiznal a ukázal.

Moto Guzzi Breva 1100: Slabší,menší,hlavy válců do boku jsou při položení víc na ráně a prý dost topí do kolen

První dojmy - Zatím jsem jel na FJRu jen krátce při samotném prodeji.Měla by být mírně snížená,takže s dosažením na zem téměř plnou plochou chodidla při mé výšce 180cm není problém.Má celkem tvrdou spojku a musím se naučit zacházet s plynem - na křižovatce mi při rozjezdu třikrát zhasla.

Motorku bych doporučil pro - Pro už zkušenější bajkery,co budou umět duševně zvládnout ten výkon.

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy a originální boční kufry v barvě.
Chystám se na výměnu žárovek za Cool Blue a LED + koupi originál horního kufru s opěrkou pro spolujezdce,aby mi nespadla manželka nebo dcera

Velmi hlučné řazení jedničky,ale podle FJRařů ve fóru to není neobvyklé.Výkon skoro 150 koní by měl být rozhodně pozitivem - při mojí hmotnosti 123kg jsem se rozhlížel právě po něčem výkonějším,abych pořád nemusel řadit nahoru dolu - podle Sršňovo recenze by si na pětku mělá dát líbit dost velký rozsah rychlostí...Proti Volusii je dost nezvyk pevná kapotáž,která se při zatáčení nepohybuje společně s řidítky - subjektivně to malinko vadí,ale určitě jde jenom o zvyk.

30.4.2023
Po dvou sezónách jsem se rozhodl poslat FJRo do světa.
Asi největším negativem pro mě byla hmotnost.Manipulace na místě je s tímhle strojem prostě peklo!Přestože nejsem žádnej prcek,s tihle faktorem jsem bojoval celou dobu.I přes moji výšku 181cm jsem na zem dosáhl tak 1/2 až 1/3 plochy chodidla a to je prostě v kombinaci s velkou hmotnosti špatný.
Navíc i přes různý úpravy (zvýšení řidítek,větší plexi,...) jsem neměl úplně pocit pohodlí.
Dal jsem s FJRem i týden v Alpách a několik pass,a tam mě teda hodně vyškolila (v pozitivním slova smyslu) - hodně mě naučila o zatáčkách.
Nicméně negativa prevážila a tak ji přepustím někomu dalšímu...