BMW R 1200 RS (2018)

Vlastník Serby71
Vloženo 17.5.2021
Aktualizováno 11.2.2022

Sportovně-cestovní superman s excelentní výbavou!

Motorka koupena od renocar_bmw (Brno-Slatina) - Rychlá domluva, rychlé služby (přepis motorky) - spokojenost

Honda CMX1100 Rebel: ...asi na ní mám ještě čas :)

První dojmy - Baworák je krásně ovladatelný, neuvěřitelně agilní a síla motoru je (alespoň pro mě, dosavadního šestistovkaře) neuvěřitelná!

Motorku bych doporučil pro - Dokonalá univerzální motorka, která zvládne courání po okreskách i přejezdy Alp, takže kdo chce Báwo boxera a nechce GéeSo...ideální volba :)

Doplňky na motorce - - vlastně to má úplně všechno, co se dá dokoupit, včetně všech kufrů, centrálního stojanu a originál navigace

- přidal jsem padací rámy Wunderlich
- zlaté páčky, víčka brzdové a spojkové kapaliny
- zlatá závažíčka
- špunt do kardanu
- posunul jsem navigaci, na řídítkách je na ní špatně vidět, teď je pohodlně pod hranou štítku, zase Wunderlich, ale stojí to za to

Báwo jsem nakonec vybral proto, že má super motor, sportovní střih a nabízí pohodlí a sílu i pro delší cestování ve dvou.

Mám najeto cca. 1100 km a je to úžasný stroj! Motor se neskutečně snadno vytáčí a jede jak blázen! K tomu rychlořazení nahoru i dolů - fíčura, která se mi jevila jako naprostá zbytečnost, ale je hooodně návyková. Plus všechny ty Dynamic ESA, jízdní režimy, ABS PRO...nádhera!

Nejsem zrovna obr (174 cm), ale krásně dosáhnu na zem plnýma nohama - pro enduristy zbytečný luxus, ale mě to potěšilo a přidává mi to na jistotě při manipulaci na místě.

Sedačka pohodlná, spolujezdec si také libuje a neklouže mi na záda.

Co bych naopak uvítal - přístrojovka má ručičkový ukazatel rychlosti a navíc využívá jen 2/3 "kruhu", takže jsou čísla dost u sebe a hlídat v obci 50 je radost - raději bych měl ručičkový otáčkoměr a digitální ukazatel rychlosti. Naštěstí se to dá řešit přepnutím displeje do stylu 2 tuším, který je takový jako že závodnický a ukazuje rychlost číslovkou. Na druhou stranu neukazuje v tomto stylu jízdní režimy, předpětí apod. - halt něco za něco :)

5 tisíc km: pořídil jsem zvýšení a přiblížení řídítek, a je to fajn :) v základu je přecejen BMW sportovnější než se zdálo - a nebo prostě je v základu jen pro vyšší jezdce :) za mě pro prcky nezbytnost ;)

Dorazily také padací rámy od Wunderlichu, jediné které nebyly až moc objemné a nedělaly z RS enduro :) montáž pro nás kancelářské krysy na delší dobu (než člověk poměří všechny ty podložky a distanční válečky), ale zvládl jsem to i já ;) takže není čeho se bát a rámy nejsou až tak šílené :)

Jinak se mi blíží kontrola po roce, tak jsem zvědavý - mám opici, teď abych měl na banány ;)

Rok 2021 a co se povedlo?
- najezdil jsem nějakých 12 tis. km jak po Čechách, tak v Rakousku v okolí Salzburku a Bramborák nezklamal, šlape jako hodinky, táhne jak bejk a je krásně pohodlný i při dlouhých přesunech
- spotřeba je i při svižnější jízdě pořád kolem 5 litrů (ale přiznávám že nejsem závodník, takže svižnější podle mých měřítek :)
- absolvoval jsem motoškolu Učme se přežít a stojí to za to, doporučuju i vzhledem k ceně, akci hradí pojišťovny, takže je zadara, ale to vůbec neznamená, že vám nic nedá - koukněte na net a vyzkoušejte sami :)
- roční servis za cca. 5t Kč ve značkovém servise
- a co se moc nepovedlo - jak jsem jezdil vlastně pořád kdy to šlo, nesledoval jsem stav zadní gumy a kousek od Kvildy mě málem trefil šlak, když jsem viděl, že je mi na pár místech uprostřed pneumatiky vidět kord :( takže opatrně domů, objednat nové a rychle přezout - naštěstí bylo vše v pořádku, nic se nestalo, ale je to varování pro příště :)

vasek07
vasek07 napsal 23.06.21 v 10:25 9b.

souhlas, kdo che boxera a ne GS, idealni volba

Pavel-76
Pavel-76 napsal 19.05.21 v 12:27 10b.