Royal Enfield Bullet Electra X (2005)

Vlastník XJura
Vloženo 13.6.2021
Aktualizováno 6.10.2022

Opět vybráno po zralé úvaze, prostě jsem to chtěl

První dojmy - úžasné, přesně co jsem očekával, s odstupem několika dní a cca 300 km najetých - super super super moc mě to baví

Věděl jsem že Enfieldy existují, chtěl jsem si ho pořídit už dříve, jen jsem se obával řazení vpravo, když jsem se dozvěděl, že existují i modely s řazením vlevo občas jsem v inzerci po Enfieldu pokukoval. Definitivně rozhodlo, když si ho kamarád pořídil a já se svezl...

no chce to trochu přestávky - 80 km v kuse už je dost
vyzkoušeno na okreskách i silnici 1. třídy a Enfield rozhodně provoz nebrzdí
vyzkoušeno i ve dvou také ok
- sedadlo dost měkké a nešikovně (pro spolujezdkyni) umístěná opěrka za sedadlem
- absence úložných prostorů - umístí se pouze lékárnička, pod pravým víkem je poměrně velký filtr
- občas se hůře hledá neutrál
v komentářích padl dotaz jak se na to vejdu se 195 cm - ano Enfield mě překvapil, že je trochu menší než jsem čekal, ale překvapivě dobře se na tom sedí a jede (tedy chce to trochu tvrdší sedlo )
obuto pneu Heidenau
už jsem dal jiné blinkry dozadu a vyměním i zrcátka za větší
tak po roce doplním hodnocení - super, spokojenost, drobné úpravy - vyladění pedálu brzdy původně byl moc vysoko, z čehož plynulo po delší jízdě nepohodlí, dále vzhledem k tomu, že motorka delší dobu stála, tak výměna lanek
absolvována řada cest do cca 50 km, rád pro efekt nepoužívám starter ale nohu

tomcruise77
tomcruise77 napsal 20.06.21 v 17:28 10b.

Krásný stroj. Jenom nechapu, jak se na to poskládáš se 195cm

marafzs600
marafzs600 napsal 16.06.21 v 18:05 10b.

Nádhra

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 14.06.21 v 11:05 10b.

Parádní kousek. Enfieldy jsou nádherné klasiky. Jen tedy si neumím představit jak se na něj poskladáš se sdodevadesátipěti centimetry. Tak ať to frčí a cesty zdar !

callowsick
callowsick napsal 13.06.21 v 19:39 10b.

hezký provedení

Milan1963
Milan1963 napsal 13.06.21 v 11:07 10b.

Nádhera !!