Jawa 300 CL (2020)

Vlastník jindisek
Vloženo 21.7.2021
Aktualizováno 21.7.2021

Láska na první pohled to byla. Leccos jí musím odpustit, ale když ji miluješ... Vždycky jsem chtěl kejvačku, ale nemám na to ani garáž ani morál se v tom pořád vrtat. Takže tohle retro bylo přesně pro mě.

Motorka koupena od FIRMA:MR43 - Exclusive motorcycle (Krč)

První dojmy - Zvyklej z větších kubatur se musí víc s plynem. Příjemně obratná, do ruky padla hned. Naživo snad ještě krásnější.

Průměrná spotřeba - 3.97857 l/100km

Mám ji jako třetí k banditovi a stromkovi. Je to motorka na kafe, do práce, po Praze. Je to fakt magnet na lidi, takže trošku na machrování též. Jede jako lepší scooter. Má dost úzký otáčky s max. točivým momentem, takže se pořád řadí. Aby byl člověk pořád nejrychlejší na světlech, tak si to musí trošku odpracovat.

Pozitiva - je fakt krásná. Dobře brzdí. Motor vibruje, v otáčkách i drnční... což je vzhledem k tomu, co na tom chce mít člověk za zážitek, pozitivum. Krásně se ovládá, všude se vejde, dobře troubí, blinkry jsou příkladný a fakt se skvěle drží.

Negativa - těch negativ možná i převažuje. Ale prostě láska je láska. Za ty peníze se dá koupit lepší svezení. Tohle nejde občas nastartovat - chytne napotřetí, napočtvrté. Studený to chcípne na prvních světlech (řeší se jinou svíčkou nebo lepším benzínem - pořeším na první prohlídce). Policajt všude škrtá (proto ho tam nemám a stavím na centrál). Zrcátka nad 80 vibrují, že je v nich hovno vidět. Sedlo je tvrdý - ale tahle motorka není na dlouhý jízdy, takže cajk. Kontrolky na budíku nejdou na slunci přečíst. Občas aby člověk neutrál hledal lupou.

valasek
valasek napsal 25.11.21 v 11:37 10b.

Deset bodů za krásnou motorku i upřímné hodnocení. Hlavně ať přináší jenom samé skvělé zážitky

Reno73
Reno73 napsal 10.09.21 v 23:36

Zdravím, mám to hodně podobné , jako zde uvádiš. Bydlím 15 min. od Čerňáku. Tak bychom mohli dát kafe, dokud je počasí. Tel. 603 253 119 Václav

cmiral
cmiral napsal 28.07.21 v 14:47 10b.

hruso25
hruso25 napsal 22.07.21 v 17:42 10b.

Keď som ju prvý krat videl, tak ma manželka od nej musela ťahať ako ako dieťa od cukrovej vaty.
Je to krásny stroj, na rozdiel od 350 OHC hodný mena JAWA.

Herejk
Herejk napsal 22.07.21 v 06:29 10b.

Tuhle Jawu můzu, zbytek co se pod tímto jménem prodáva je hnus. Tak ať drncí