Kawasaki Versys 1000 (2019)

Vlastník Honza_G
Vloženo 16.9.2021
Aktualizováno 16.9.2021

Pohodlný, výkonný a přesto úsporný silniční cesťák. Dá se s ním jet kochačka na pohodu, ale když je potřeba, dokáže se i pořádně rozvášnit.

Motorka koupena od V. J. Cars, s.r.o. Liberec

Honda CRF1000L Africa Twin: důvod neuveden
Honda VFR 800X Crossrunner: důvod neuveden
Suzuki DL 1000 V-Strom: důvod neuveden
BMW F 850 GS Adventure: důvod neuveden
Yamaha XT1200Z Super Tenere: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy jsem získal už při testovací jízdě s předváděčkou. Byl jsem překvapen, že na čtyřválec má zátah už od nízkých otáček, není potřeba moc řešit řazení dolů před běžnými zatáčkami, motor je velice pružný. Dá se ale i vytočit do vyšších otáček, já zatím zkoušel asi k 7 tis rpm., ale v běžném cestovním tempu je to zbytečné. Je to pořádná mašina, má 250 kg, takže manévrování na parkovišti, zvláště do kopce dozadu je trochu makačka, ale dá se s tím žít. Jakmile se však rozjede, najednou tu hmotnost stroje necítíte a je perfektně stabilní a lehce ovladatelná, v zatáčkách se nechá i docela dost naklopit. Prostě příjemný společník na cesty v jednom, ale i ve dvou s batůžkem.

Motorku bych doporučil pro - Versyse bych doporučil pro zralé motorkáře na cestování v jednom i ve dvou. Dá se s ním jezdit na dlouhé trasy, ale i po městě a kolem komína, ale pro tento účel je zbytečně výkonný a těžký.

Doplňky na motorce - Padací rám SW-Motech, kufry originál Kawasaki, držák navigace na konzole plexištítku, ochranná mřížka chladiče

Z vybíraných strojů mě oslovila svými vlastnostmi nejvíc, plánoval jsem hlavně cestování po silnicích, terén jen lehčí a vyjímečně. Hned první sezónu po pořízení nové motorky a zajetí prvními 1000 km po českých silnicích, jsem se s kamarádem a jeho Suzuki vydal projet Rakousko od východu po západ přes několik nejznámějších průsmyků, samozřejmě jsme nevynechali Grossglockner Hochalpenstraße. Motorka jela bez poruchy v údolích i na horských klikatých silnicích bez sebemenšího zaváhání. Projeli jsme i dost silným deštěm a vůbec jí to nevadilo. Mně ale ano, nepromoky v kufru a v hustém provozu na dálnici nebylo kde zastavit. Potom už to bylo jedno a my sušili hadry až do druhého rána. Jinak praktické jsou i tři kufry v barvě motorky, které obsahují vnitřní vyjímatelné brašny. Zadní horní kufr má zádovou opěrku pro spolujezdce a také sedadlo spolujezdce je široké a pohodlné. Místo ochranných bočních sliderů jsem nechal namontovat ochranný rám SW-Motech, který vypadá dobře a je určitě účinnější ochrannou při případném položení motorky, což se při její hmotnosti může klidně stát i v nulové rychlosti. Přídavná světla jsem moc nepoužil, jezdím většinou ve dne. Hlavní reflektor je, jako i ostatní osvětlení, LED a svítí velmi jasně a symetricky na obou polovinách i na tlumená světla. Dálková jsou také oboustranná. Vybral jsem si tuto oranžovou barvu, aby byla dobře viditelná v provozu a také proto, že byla na modelu bez elektronického podvozku, tedy příznivější cena motorky. Zatím jsem nebyl v situaci, že by mi elektronické nastavení podvozku chybělo, ale jistě to má své opodstatnění, bohužel za dost peněz. Tento "levnější" model mái menší plexi štítek, i když seřiditelný ze strany řidiče. Mám ho ale stále v nejvyšší poloze a myslím, že je dostačující. Poslední dobou jezdím hlavně jednodení trasy po Čechách a nejbližším zahraničí, jako odreagování a potěšení je jízda s mým Versysem dobrá volba.

Dodo1976
Dodo1976 napsal 21.09.21 v 13:10

Pěknej stroj. Ať slouží!

majklo
majklo napsal 21.09.21 v 11:26 10b.

Super stroj.

Pedl
Pedl napsal 16.09.21 v 22:31 10b.

Juraj22
Juraj22 napsal 16.09.21 v 19:10 10b.

Parádní mašina a krásná barva

Primoška
Primoška napsal 16.09.21 v 18:53 10b.

mašina pro v hlavě srovnané lidi