Malaguti Madison 300 (2020)

Vlastník Kuzin
Vloženo 18.10.2021
Aktualizováno 21.8.2022

Malaguti Madison 300 - návrat po letech

Motorka koupena od FIRMA:G-moto (Praha 10-Strašnice)

První dojmy - Sportovnější skútr, který splnil očekávání a navázal na historickou zkušenost s původním originálem..., možná až zbytečně modernizovaný infotainment...

Motorku bych doporučil pro - Univerzál pro lidi, kteří chtějí větší pohodlnější skútr do města a na příměstské dojíždění. Není asi pro úplně subtilní postavy. Vyšší usazení. Plně vychází z historicky zmiňovaných předchůdců-

Doplňky na motorce -

Motorkari.cz

Sportovnější skútr do města. Chtěl jsem 300 za rozumný peníz. Navíc zde se mi líbil návrat po letech k osvědčené koncepci Piaggio Group, která vychází z Gilera Nexus a později Aprilia SR MAX 300.

-2021:Zatím bez poruch, jen standardní předepsaný servis u nového motocyklu. Přidán zadní nosič a plotna pro 39l kufr Givi (topcase).

Z delšího pohledu a odstupu, výrazněji náchylnější na vybití baterie při delším odstavení. Doobjednán aktuálně "kill switch" na baterii. I přes přehraný novější firmware infotainment se zdá, že ele. management v klidovém stavu docela sosá baterii.

Podvozkově tužší na zadek, má rádo kvalitnější povrch, hledám jak vylepšit a vyměnit tlumiče v zadu za komfortnější do dimenzí našich různorodých měst...

-2022: Zadní tlumiče definitivně vyřešeny ke spokojenosti výměnou za pohodové RMS.
Z hlediska montáže pasujou ok, jen je nutné při samotné výměně sundat koncovku výfuku.
Konkrétně pokud někdo hledá tak např. k mání zde: Forsa pro Aprilia SR Max 125, 300 (204550752)
Zadní tlumič Forsa pro Aprilia SR Max 125, 300

===
Nový Battery cover:
Rozhodl jsem se vyřešit problém se "žravým" elektromanagementem od výroby a nainstaloval na skútr "killswitch".
Aktuálně používám Akumulátor MotoBatt MBTX12U a rozhodl jsem se ho tedy dovybavit o "killswitch" pro delší odstavení. Skútr má dobře situovaný přístup k akumulátoru přímo pod sedlem, tak se toto řešení nabízí samo. Navíc indikaci vypnutí lze lehce dohlédnout přes osvětlení v zavazadelníku. Rozhodl jsem se tedy využít funkční variantu přes otočný mechanismus.
Konkrétně: "Battery Cut-off Switch Car Motorcycle Battery Terminals Quick Disconnect Rotary Isolator Kill Switch Car Truck Moto Accessories" Killswitch
Problém je ale originální kryt, vyřešil jsem tedy tak, že jsem si navrhl a nakreslil vlastní. Následně již jednoduchá klasika vytištění na 3D tiskárně. Ideál se jeví v PETG materiálu vzhledem k pružnosti a tání kolem 230°C. Myslím, že pasuje ok:). Má to samozřejmě své mouchy v designu,ale funkci plní k mé spokojenosti...-drží...
Pokud máte zájem k dispozici zde:
Malaguti Madison 300 (2019-) battery cover
Jinak více nalznete v nové sekci Motorkari.cz - Deník. Malaguti Madison 300 (2019-) battery cover

Kuzin
Kuzin napsal 21.08.22 v 21:17

@kojot: jj, již vyřešeno viz. výše...

kojot
kojot napsal 21.10.21 v 16:33 7b.

Hoj, to nevypadá zle, ale nese si to tvrdý podvozek z Nexuse. Zkoušel jsem ho od kamaráda a vzdal jsem to, je to tvrdý..