BMW K 100 RS (1990)

Vlastník novekostatko
Vloženo 31.10.2021
Aktualizováno 14.6.2022

Po roce soužití s Kawasaki Z550LTD, kterou jsem si koupil na naučení, jsem si zrekapitulovat co vlastně chci a potřebuju.

Motorka koupena od Německo, soukromá osoba

Yamaha XJ 900: důvod neuveden
Honda CB900 F2 Bol d'Or: důvod neuveden
Honda GL1000 GoldWing: důvod neuveden

První dojmy - je to dlooouhý, je to těěěžkýý, ale krásně to jede

Motorku bych doporučil pro - Zatím se mi zdá, že úplně pro kohokoliv.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, vyšší a širší řídítka, přídavný stabilizátor řízení.

S Kawou jsem za ten rok byl spokojený, jezdilo se mi na té staré tetě dobře. Jenomže, původní plán byl jezdit kolem komína a víkendu, kochat se. Ale motorka je podstatně zábavnější než auto a začal jsem na ní jezdit do práce. No a to mám 140 km (tam a zpět), z toho polovina po dálnici. A s Kawou to byl problém. Prostě na ní fouká, a jet třeba v 5 stupních nad nulou po dálnici je očistec. Fajn to je do té stovky, potom už hodně točila, vibrovala, foukalo na mě. Tak jsem se rozhodl, že ji vyměním. Chtěl jsem zase youngtimera, ale s kapotáží a něco výkonnějšího kvůli dálnici. Okukoval jsem XJ900, staré Goldwingy, CB900 Boldor. Ale cestu mi zkřížila tahle cihla a zalíbila se mi. Opět jsem si jí přivezl z Německa (Hamburk), když pominu problém dostat ji na přívěs (nakonec jsme jim tam dávali ve čtyřech), tak dovoz a uvedení do provozu (STK, dopravka) na pohodu. Vyměnil jsem si olej, filtr a vadné čidlo tlaku oleje, mechanik potom gufero vidlice (trochu slzela jedna noha). Jinak motorka vypadá na svůj věk a nájezd (98 tis) celkem dobře.
Zatím jsem najezdil cca 1000 km, na hodnocení je brzo, dopíšu po nějaké době. Zatím srovnání s Kawou: výkon dvojnásobný, lépe to brzdí, daleko jistější podvozek, má podstatně lepší zpřevodování (a to má proti Kawě jenom 5 rychlostí). Kawa byla zase pohodlnější, lépe svítila (dálkové) a proti BMW měla krásný zvuk.
No a nevím, jak u BMW přemýšleli pro cestování. Mám k tomu 3 originální kufry a ani do jednoho se nevejde integrálka. To je snad základní věc, kterou tam chci dávat. Budu muset zadní kufr vyměnit za větší top case.

Pedl
Pedl napsal 23.02.24 v 14:18 10b.

Klasika

JohnnyS08
JohnnyS08 napsal 30.03.22 v 19:29 10b.

krásná cihla

cota
cota napsal 07.11.21 v 22:33

Elegantná kráska . U mňa je táto verzia tehli najkrajšia.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 07.11.21 v 10:08 10b.

Je to kus BMW ty kufry vypadají že tam vlezou i dvě škoda...

p.epanica
p.epanica napsal 03.11.21 v 18:36 10b.

...