Honda F6C Valkyrie custom (1999)

Vlastník turkpet1
Vloženo 1.11.2021
Aktualizováno 11.11.2021

Moto,která ma chytila za srdce a už nepustí

Motorka koupena od Soukromý prodejce

První dojmy - Pevná, velikostne akurát

Doplňky na motorce - Upravena u p.Groda u Opavy,ktorý sa venuje len Valkyrii .

Motorky jazdím 5 sezónu a od začiatku inklinujem k starším mašinám, ktoré majú duch doby, keď bol svet ( až na ten socializmus) ešte v poriadku: žiadne chytré telefóny, žiadne sociálne siete, žiaden Covid -19, ako deti sme sa hrali celý deň na ulici a nikto nešpekuloval nad tým,či sa má nechať zaočkovať proti Tubere, Čiernemu kašlu, Tetanu atď ( všetko určitě vakcíny z USSR).
Po trojhrnku Triumph thunderbird 900,ktorý som si upravil k obrazu svojmu som chcel ešte niečo, čo nestretnete na každom rohu, aby sa mi to páčilo..niečo na kľudnejšiu jazdu s manželkou,ktorá mi je v mojom koníčku veľkou oporou. Nejaký choper, power cruiser :
-po operácii zad problém ak nohy v predkope,každá diera znamená ránu do zad..
- silné dvojvalec : neviem i prísť na chuť charakterom priebehu výkonu: silný spodok, silný brzdný účinok motoru... a hlavne vibráciami..skúsil som dvojvalece v rôznych mašinach od 750ccm až po 1700cm...a nie je to môj šálok kávy
Takže myšlienku na chopra bola dlho v ústraní.
Až raz, keď ma pri jazde v Jeseníku obehla mohutná choproidna mašina, som zistil,že existuje H Valkyrie
Po oboznámení sa s faktami bolo rozhodnuté a bola len otázka času keď sa objavil kúsok,ktorému som neodolal
Pre mňa výhody:
- nohy skoro pod jazdcom,takže za jazdy sa môžem oprieť do nôh pri nerovnostich a chránim si tak záda
- ľahký prístup k rozvodom, sviečkam, výmene oleja, filtrov... kardan, karburátory si viem spraviť sám ak bude treba, ľahký prístup k nastaveniu vole ventilov, ktoré sa nastavujú skrutkou, takže žiadne podložky...
- nesmrtelný motor podľa majiteľov zahraničných fór
- obrovské množstvo info ohľadom rôznych rád na zahr . fóru, kvalita Honda
Prejav: moto dokáže hladko sa len tak brumlať na ceste tesne nad volnobehom a tak človek pri kľudnej jazde má tendenciu takto jazdiť aj na vyššie kvalty. Samozrejme na 4-ku a 5-ku odtiaľ nie ke zrýchlenie žiadna sláva, na tieto ťažšie převody je potřeba od Cc 3500/min.
Na nízké kvalty ale zaberie a buldočí silou sa ženie vpred. Na 4-ku a 5-ku saze buchnu okolo 4-4.500/min, ale to už sa pohybujete nad legálnými rýchlosťami.
Váhu je cítit hlavně v zatáčkách, ešte len hľadám svoje limity strachu koľko ju naklopím. Ale to už mám pocit, že robím niečo nasilu,mašina je to určena nie na prehadzovamie sa v zatáčkách z jednej strany na druhú,na to mam naháč Triumph. Toto je na aristokraticku jazdu a ak treba,vždy je tam porcia síly,ktorú zatiaľ využívám skôr na rovinkách.
Takže zatiaľ 400km, končí sezóna a těším sa na jar.

kopv
kopv napsal 22.03.22 v 17:03 10b.

jednou bude F6C sběratelsky ceněná motorka, je jich málo

LesaPáán
LesaPáán napsal 06.12.21 v 22:46 10b.

Honda, netřeba slov. Ať dělá radost.

nexus
nexus napsal 13.11.21 v 09:00

dobrej úlet , fandím

nexus
nexus napsal 13.11.21 v 09:00 10b.

dobrej úlet , fandím

dajos
dajos napsal 04.11.21 v 20:52 10b.

Tak tohle je hustokrutá strojovna. Před lety jsem na ní seděl - origo bíločervená. A ten motor má nádherný zvuk a vypadá fak dobře. 6-ti válec ma cosi do sebe. Ale na mě je to už moc těžké. Každopádně jich člověk moc nepotká. Dávám 10b a přeji spostu šťastných kilometrů za jejími říditky