Kentoya Hamster 125 (2005)

Vlastník Danczek
Vloženo 24.12.2021
Aktualizováno 24.12.2021

Skůtr s objemem 125ccm pro další začátky či menší jezdce co mají v řidičák na AM

První dojmy - "S čím to tady přijely" to byl můj úplně první dojem a pocit že skútr není nic fajnovýho. Avšak to bylo lepší jak můj simál, malý kufr větší výkon, spotřeba ideální a disajn? Mylsel jsem si že mě ve škole ukamenuji ale když se ptali čí je ten "fakt hustej kousek" a já ukázal klíče, bylo vyhráno ?

Motorku bych doporučil pro - Začátečník, do města, každej kdo má AM

Doplňky na motorce - Žádný

Je to fungl nový kousek co vypadá po disajnové stránce velice pěkně.
Má zatím najeto tak 3-4Kkm takže není ještě tak pěkně zajetý.

Ani nevím čím bych měl jinak začít.

Spotřeba? Minimální, dáš do toho tak 5-8l (teď si přesně nepamatuji) a docela i dost najedeš. Když je dobrá silnice tak těch 80-90 klidně zněj máčkneš.

Řídítka optimální zrcátka jsou jen delší takže je potom širší, sedlo pohodlné jak pro řidiče tak i spolujezdce. Ten je díky náklonu víš jak řidič takže se pak neťukaji helmy jak někteří jistě známe. 3 lidi uvezes taky ?
Malý kufr pro sedlem do kterého se helma vejde jen tak tak a držák na pití který jsem využil vždy jen na nanuky ? vzadu pěkný silný nosič na kufr, zatím jsem ho využil jen na přichycení spacáku ?

Brzdy jsou v předu kotoučové a vzadu bubnová.
Je to skútr s variátorem takže jen bereš za plyn a když už je to v ruce tak nejsou brzdy skoro vůbec potřeba. Ovladatelnost mi přišla optimální samozřejmě že s tím nepojedeš Brno a kolínka.
Centrální stojan a boční + zámek řídítek ani nezmiňuji.

Jediné co bych tomu vytkl jsou ty prťavý kolečka ? a neustále problémy s baterií

Pokud někdo zvažuje koupi tohoto stroje tak můžu jen doporučit, servisuji v nedalekém Kentoya servise a spokojenost.