Jawa 350/639 (1991)

Vlastník mpostulka
Vloženo 26.1.2022
Aktualizováno 28.1.2022

Předělaný předek na nový typ brzdy s teleskopy.

První dojmy - Super motorka, síla, rychlost a praktičnost.

Motorku bych doporučil pro - Pro mně :-)

Doplňky na motorce -
Nové budíky + USB zásuvka 2A
Nosič kufru + kufr
Chromový padací rám
Nový stojan
Původní maska + kryty rukou.
Vylitá nádrž proti rezivění.
Nově potažené sedlo.
Nové zadní tlumiče.

V 17 letech to byla nejlepší volba co se dalo v té době sehnat.
Ze začátku byl problém si zvyknout na přední brzdu.
Při delší jízdě z kopce se přehřívala a pak se lepila. Opravil jsem to koupí lepších destiček. a teď už jsem vyměnil starou brzdu za 2 pístovou a brzdění se zlepšilo. můžu doporučit.
Mám na tomto stroji najeto již 23 let a byly situace, kdy mě dokázala motorka doslova překvapit, ale byly i dny kdy mě tedy pěkně štvala.
Byl jsem na srazu na Rozkoši a cestou domů jsem 4x šteloval předstih z důvodu špatného mazacího polštářku.
Nejvíc mě na motorce baví to, že skoro všechno se dá udělat na silnici pokud má sebou dostatek náhradních dílů
Jako základ je plynové lanko, spojkové lanko, náhradní svíčky, šroubovák, klíč na svíčky, náhradní svíčky, faju na svíčky, klíče na výměnu duše, náhradní duše a pod sedlem pumpičku.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 01.02.22 v 09:18 10b.

Jawa je jawa ...já měl 250 sportku na 19 kolech a blb jsem ji prodal PS: je fakt že spoustu věcí si na silnici uděláš sám...ale musíš to mít sebou a trochu tomu rozumět jinak je to k nasrání

callowsick
callowsick napsal 29.01.22 v 08:18 10b.

Pěkná

Čadil
Čadil napsal 28.01.22 v 09:31 10b.

mpostulka
mpostulka napsal 27.01.22 v 09:14

Jenisatko děkuji, já vím kladívka jsou na ... Doufám, že bude ještě dalších 20 let sloužit.

Jenisatko
Jenisatko napsal 27.01.22 v 08:34 10b.

Taky jsme jí měl. Nebyla zrovna nejspolehlivější, ale opravdu se na ní dá vše opravit. To, že si na ní dal vape, sis ušetřil 90% problémů. Ať slouží.