Triumph Rocket III Roadster (2010)

Vlastník cendows
Vloženo 15.2.2022
Aktualizováno 17.3.2022

Nádherný stroj s obrovským motorem a brutálním zátahem, jaký jsem doposud nepoznal... to "Rocket" v názvu tam rozhodně není jen tak

Motorka koupena od FIRMA:MotoTrade (Třebíč) - Naprostá spokojenost!!!

První dojmy - I tuhle položku, jako všechny ostatní, budu asi ještě průběžně upravovat, protože jsem zatím vůbec nevstřebal, co jsem za těch prvních 100km zažil... to je prostě hukot!!! ..jsem z ní čím dál víc nadšený, ale doufám, že mě nikdy neopustí obrovský respekt z téhle Rakety, která mi ale co se týče ovládání, jízdních vlastností a požitku z nich absolutně sedla do ruky jak pr.del na hrnec (y) ...ovšem kdykoliv přidám plyn, tak se mi okamžitě vybaví slova Pepy "sršně" z toho videa: "...je s tím strašná prdel na silnici. Ale strašná!" :-D

Motorku bych doporučil pro - Asi pro kohokoliv (vyššího), kdo má v hlavě mozek, :-) ...ale tak i když nejsem žádný moto-profík a rozhodně nevyužívám ten hrůzu nahánějící výkon naplno tak jako opravdu zkušený, vyježděný a odvážný motorkář, tak bych si ji dovolil doporučit asi přece jen pro někoho "vyklidněného", kdo dobře ví nebo alespoň tuší, že to skoro 150-ti hlavé koňské stádo mezi nohama dokáže přinášet doživotních zážitků mnoho a mnoho nebo taky jenom jeden ;-)

Vybral jsem si ji díky vzhledu, když jsem ji náhodou viděl u jiného motorkáře, byť jen stojící na vleku a úplně mě uchvátil (kromě snad úplně všeho ostatního) uvedený obsah a mohutnost motoru a hlavně ty 3 chromované výfukové roury vedoucí z černého matného motoru!!! A ta zadní guma!
Mám jen pár km a jsem poměrně opatrný a klidný jezdec, ale jízda úplně super, nemám vůbec co vytknout, dělá to to, co chci a ten obří motor s brutálním zátahem s tou váhou včetně mě cvičí jak s pírkem...

Občas tam trošku hůř jde jednička, ale to může být (stejně jako cokoliv jiného, co sem napíšu) jen subjektivní dojem rozhodně ne-profesionálního motorkáře ..během jízdy už to tam padá normálně.
Potěšil ukazatel zařazené rychlosti
Nenašel jsem světelnou houkačku... (prkotina)
Na tu strašnou váhu celkem překvapivě ostrá přední brzda, ale zvykl jsem si rychle.
Spotřebu dopíšu. No, nebude to zrovna málo
Trošku krkolomně umístěný klíček zapalování mezi plexi a řidítky.
Na mě trošku nízko položená zadní brzda (WildStar měl pedál jak v autě )

Možná si časem pořídím padáky a předkopy... zmlsanej z WildStara

Původně jsem měl v plánu pořídit si velké plexi, ale ten zážitek z jízdy i takhle bez něj je úžasný... akorát se pak děsím toho hmyzu na bundě a helmě
16.2.2022 - plexi shledávám jako nezbytné - je to fakt nápor od těch 90/h

...a budu poptávat brašny a nosič, protože teď to nemá vůbec nic

...budu to postupně doplňovat s dalšími km

Jen pro info - odpověď na můj dotaz ohl. typu benzínu přímo od TRIUMPH PRAHA: "...používejte jen a pouze! Natural 95. Hodně lidí tankuje rádoby v dobrém benzín "100", ale ve skutečnosti to motocyklu jen škodí."

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 16.06.23 v 23:45 10b.

Klobouk dolů.

cendows
cendows napsal 09.03.22 v 00:50

Kamarádi, všem vám srdečně děkuji za přející komentáře Je to fakt pecka! ...a já zatím nemám ani nejmenší ponětí, kdy (a zda vůbec) se jí dokážu dostatečně nabažit.

Maršo
Maršo napsal 06.03.22 v 08:03 10b.

Vítej v klubu

Milan1963
Milan1963 napsal 21.02.22 v 16:53 10b.

Jedinečný stroj. At' ti dál dělá radost.

Goodji
Goodji napsal 21.02.22 v 16:52 10b.