Super SOCO TC Max (2022)

Vlastník WadeGYTR
Vloženo 25.3.2022
Aktualizováno 5.12.2022

Nastala doba elektrická? Otestujeme, uvidíme

Motorka koupena od priamo od distribútora Antik Telekom - Špičkové jednanie zo strany predajcu, tu naozaj nie je čo vytknúť. 11 bodov z 10

První dojmy - Je to obrovská zábava!

Motorku bych doporučil pro - Do mesta a na dochádzanie do práce

Doplňky na motorce - Originál predný štít

Ahojte. Po otestovaní motorky na Motosalóne 2022 v BA mi to nejako stále vŕtalo hlavou a chcel som ju mať doma. Prešli dva týždne a je v garáži. Presvedčila ma ľahká váha, veľká zábava, iná koncepcia oproti klasickým motorom a cena prevádzky + bezúdržbovosť. Vôbec to neberiem zo stránky ekológie, nemám vôbec žiadne predstavy o tom, aké to je ekologické, ak, tak možno iba lokálne ekologické. Zvažoval som kúpu skútru na dochádzanie do práce (12 km) a toto mi prišlo ako veľmi dobrá alternatíva, nakoľko to je stále motorka a aj sa to tak ovláda, proste to nie je skúter. Zatiaľ k nej nemám veľmi čo povedať, prišla včera a čakám na COC a TP aby som ju mohol prihlásiť a začať jazdiť. Akurát asi toľko, že ma príjemne prekvapil podvozok (oproti skútru Silence) a veľmi dobre fungujúce brzdy s pancierovými hadicami od série. Gumy sú nejaká Čína (koniec koncov ako celá motorka) a určite ich budem časom meniť. V letákoch a na webe je napísané všeličo, ja od toho čakám reálny dojazd na jedno nabitie 60 km a max rýchlosť niekde okolo 90 km/h. Rýchlosť určite časom odmeriam cez GPS a doplním info. Túto motorku beriem tiež ako skúsenosť "na vlastnej koži", keďže o elektromobiloch vie každý všetko (asi ako o hokeji) ale málo kto ich aj reálne jazdí a ja sa držím hesla: je lepšie raz jazdiť ako sto krát o tom počuť.

26.3.2022
Dnes prvá jazda. Je to obrovská sranda! To ticho je taký nezvyk, že človek nevie celkom odhadnúť, ako rýchlo ide, kým sa nepozrie na tacho. Na druhej strane vďaka tomu tichu a tej malej váhe som prišiel domov oddýchnutý, neberie to žiadnu energiu z človeka, iba z baterky. Pre chodcov na dedinách je to také UFO, že od malých detí, cez rodičov až po staré babičky sa obzrie úplne každý. Domov na hranu, s dojazdom 3 km. Je to nezvyk aj tým, že to má veľmi tenké gumy a pri otáčaní sa za jazdy na štrku treba dávať väčší pozor. Ale baví ma to teda mrte! Prvých 50 km.

30.3.2022
Motorka je konečne na značkách a hneď som ju aj začal využívať na rôzne vybavovanie úradov a návštevy kamarátov a rodiny v okolí. Zatiaľ mám najazdených 205 km. Dojazd na full výkone (režim 3) sa mi darí robiť spoľahlivo na 60 km na jedno nabitie. Zatiaľ sa nabíja dosť dlho, 9 hodín z 0 % na 100 %. Pozitívna správa je, že 100 km vychádza 0,45 € (11 czk) pri dojazde 50 km na jedno nabitie, ak rátame 60 km na nabitie tak 100 km vychádza 0,375 € (9,17 czk). Podvozok je mäkší, gumy na normálne presuny postačujúce, no určite budem dávať Michelin Pilot Sport. Rozmýšľam nad zmenou farby, aj keď sa mi motorka veľmi páči, len ešte neviem, akú farbu by som zvolil, určite niečo netradičné.

7.4.2022
Motorka stála plne nabitá v garáži (vykurovanej, stála teplota 16 stupňov) 8 dní a po ôsmich dňoch jej zostalo 90% kapacity baterky. Čo je ale zaujímavé, dojazd píše rovnaký, ako písala pri 100%

14.4.2022
Tak dnes som si prvý krát zle vypočítal trasu a motorku som domov kilometer tlačil :D Do kopca našťastie len nejakých 100 metrov. Tu sa nedá na motorku zvaliť nič, bola to čisto moja chyba. Je síce ľahká, ale dole strmím kopcom sa bez pomoci motoru rozbehne len na 25 km/h, nakoľko priamy pohon remeňom respektíve motor majú určitý odpor, nie je to ako keď na klasickej moto vyradíte do neutrálu a kolesá sa len voľne odvaľujú.

21.4.2022
Offroad. Dnes som jazdil v okolí a všimol som si zaujímavú asfaltovú poľnú cestu. Samozrejme, po asi dvoch kilometroch sa zmenila na poľnú, vysypanú kameňmi a kusmi tehál. Motorka to zvládla s prehľadom, ja postavený v stupačkách. Výhoda je nízka hmotnosť a úzka stavba motorky, navyše žiadne ABS. Samozrejme, nieje to žiadny offroad stroj a ani terén nebol ako z Dakaru, ale asfalt to tiež nebol (viď foto v galérii).

9.7.2022
Na motorke mám zatiaľ 750 km, všetko bez problémov. Máme za sebou aj zopár nočných jázd. Recenzie neklamú, po tme človek nevidí nič. ALE, stačí sa pozrieť pod predné svetlo, povoliť jeden šrób na nastavovanie výšky svetla, dať svetlo na maximum hore a razom motorka SVIETI AKO MODERNÉ AUTO! Dosvit na diaľkových svetlách je 300 metrov, do šírky svieti tiež dostatočne, takže paráda.

02.12.2022
Motorka predaná. Naskytla sa mi možnosť výhodnej kúpi jednej z mojich vysnívaných (benzínových) motoriek a tak išiel Soco rýchlo na inzerát. Ak by som mal miesto v garáži a zbytočné financie (čudné slovné spojenie: zbytočne financie :D ) tak si Soco určite nechám. Najazdili sme spolu presne 1.097 km bez akejkoľvek poruchy, plných zábavy a s úsmevom na perách. Bye

callowsick
callowsick napsal 09.07.22 v 19:59 10b.

Zajímavý info

venab
venab napsal 01.07.22 v 10:40

e-Kája napsal 07.04.22 v 22:22

- tato motorka, když nevypneš jistič, zasílá informace o poloze a stavu baterie-do mobilu, nevím jak přesně to funguje, ale řekl bych že i to bude jeden z důvodů, proč má takovou spotřebu v klidu.

- k baterii, jednou sem to vybil do 0%, abych věděl co se stane - jako jak zareaguje. na ruzných recenzích psali, že se při málo prosentech přepne sama do eko režimu a podobně. tak mě to neudělala, jel jsem normálně na 3ku až do 0% a pak se vypl motor ale jela dál.

venab
venab napsal 01.07.22 v 10:34 10b.

Ahoj,

tak můžem založit gang :)

taky sem si ju pořídil. mám ju neco přes 2 týdny, zatím nalétáno cca 500km.

dojíždím do práce 16km, z toho tak půlku po pěkné silnici II. třídy. tam bych ocenil pár kW a aspon 10-15km/h navíc, ale jinak spokojenost.

Na slovensku mi to ukazuje spoustu servisů, u nás je to bída.

jinak teda moc nechápu to nabíjení, včera jsem připojil nabíječku přes měřák a ukazovalo mi to okolo 1,5A, ale díval jsem se jen při zapojení nabíječky (baterka okolo 55%), tak příště to budu sledovat i v průběhu...

e-Kája
e-Kája napsal 07.04.22 v 22:22

Pokud má motorka zapnutý alarm nebo imobilizér, je postupné vybíjení trakční baterie normální, ikdyž 10% za týden je docela dost, očekaval bych maximálně 5%. Pokud bys baterii odpojil, neměla by se vybít vůbec, ale nachávat jí na 100% delši dobu jí nesvědčí, jak už jsem psal.
Hodnota dojezdu je odhadovaná na základě stavu nabití při poslední jízdě nebo nabíjení. Pokud bys s motorkou teď krátce popojel, měla by se hodnota dojezdu aktualizovat na reálnější údaj odpovidající 90% stavu nabití.

Jofré
Jofré napsal 01.04.22 v 13:44 10b.

Ta záruka u baterie určitě není na pokles kapacity, takže pokud by se Ti nelíbilo, že už nedojedeš na jedno nabití stejně, jako u nové, není to důvod reklamace. Já to pozoruju u elektrokola taky, člověk se s tím musí smířit. Jinak mě to na dojíždění do práce taky láká.