DAYI E-Odin (2021)

Vlastník jasonb54
Vloženo 1.4.2022
Aktualizováno 3.4.2022

Svižná elektrika do města i na okresky. Videa budou brzy k dispozici na mém kanálu www.youtube.com/c/jasonb54.

Motorka koupena od Dayi Motors - Z Nizozemska měli den zpoždění. Jinak co se prodeje týče, snažili se udělat obchod a byli na e-mailu každý den. Po prodeji už komunikace opadla a všechny odpovědi na dotazy ohledně motorky musí člověk hledat jinde.

Super SOCO TC Max: Předražená, menší dojezd. Ušetřil jsem s E-Odinem 35.000,- Kč.

První dojmy - Je mnohem větší, než jsem čekal. V balení od výrobce přišla skládačka, Lego. Motorku bylo potřeba si sestavit (zejména předek). Byl to boj na celé odpoledne až do večera. Hlavně brzdové destičky a kolo.

Motorku bych doporučil pro - Všem zvažujícím elektro pohon. Pojištění na rok 400,- Kč. Provoz? 300,- Kč na měsíc.

Vybíral jsem si elektro motorku. Nic jiného jako motorka smysl nemá než v elektrice. Ne v roce 2022 a žádný stoletý biker milující svůj stroj před rozpadem smrdící na kilometry daleko na tom nic nezmění. Skůtr nepřicházel v úvahu. Oslovil mě dojezd přes 100 km (papírově 200), rychlost až 100km/h a vzhled motorky. To vše přitom jen s řidičákem sk. B, protože má max výkon 6 kW a neřadíte.
Motorka se hodí nejen do města, ale i na okresky. Což by dříve zvažovaný model od Super Soco nezvládl. Super Soco jsou zkrátka caffe racery a hodí se jen do města.

E-smog
E-smog napsal 12.05.24 v 21:27 10b.

Brůča.
Brůča. napsal 06.08.22 v 17:04

Konečně použitelná elektrověc...a že je čínská - to je úplně jedno. Já předsudky netrpím. Přečetl jsem tvé psaní a nenech se odradit. Ten, který má zájem, ten si informace z tvých postřehů najde sám.
Z "malého" človíčka velká motorka "velkého" neudělá...a "velký" člověk bude nad věcí i kdyby jezdil na mopedu. Rád si přečtu další informace o tomto zajímavém stroji. Děkuji.

jasonb54
jasonb54 napsal 21.05.22 v 20:09

Reakce na komenty:
1) Bez duše. Aha, takže to musí smrdět a řvát na 20km daleko, aby to mělo duši? Nebo jak to chápat? A co jako je vlastně nějaká duše a navíc u stroje? Nemá ji ani člověk. Natož stroj. Dělá mi moto radost a jsem z ní nadšený jak po cestovní, tak po nákladové stránce? Dělá. Na tom jediném sejde.

2) Nechápu šířku zadní gumy. No, nejsi výrobce ani konstruktér, tak to chápat nemusíš. Jednak je to hnací kolo, které v sobě má motor. Navíc to vypadá zatraceně dobře. S úzkým kolem by si to nikdo nekoupil.

L6L
L6L napsal 26.04.22 v 23:15 10b.

ticha-voda
ticha-voda napsal 08.04.22 v 18:31

Užij si To a ať slouží. Pro mě ale bez duše.