Piaggio Beverly 350 (2020)

Vlastník Filec
Vloženo 6.4.2022
Aktualizováno 6.4.2022

Dojíždění do práce a na nákupy je s ní zábavou.

Honda Forza 300: Vysoká cena

První dojmy - Jednoválec krásně táhne už odspodu = prima akcelerace, dobrá ovladatelnost, brzdy průměr.

Po těch všech naháčích, co jsem jezdil, to chtělo změnu. Skútr jsem chtěl vždycky zkusit. Po dlouhých zimních večerech na fórech jsem se dobral k dvěma kandidátům - Piaggio Beverly 350, nebo Honda Forza. Velký cenový rozdíl hrál do karet italce… no a bylo rozhodnuto. Pak už jen proběhl výběr nej kusu v bazarové nabídce, smlouvání ceny a následná koupě a cesta skútru do garáže.

Skútr je velice dobře ovladatelný, do města ideál. Kličkování v provozu dává levou zadní. Výkonově plně dostačující, předjíždění do 100 km/h zvládá mrknutím oka, pak už chybí na nějakou větší akceleraci výkon. Cestovní rychlost optimálně 100-110 km/h, pak už je to boj s větrem. Brzdy brzdí tak nějak normálně. Byl jsem hodně nadšený úložnými prostory pod sedlem. Dají se tam dát dvě helmy (integrálka + otevřená, nebo menší nákup), tohle jsem z naháčů neznal. Během sezóny, co jsem na ní jezdil, vše fungovalo jak mělo. Jen mi asi 2x vyskočila chyba motoru. Je to italka, takže no stres - vypnout/zapnout, chyba pryč a jede se dál :D Celkově spokojenost.

Na konci sezóny jsem ji prodal, motorky mám vždycky jen na rok, maximálně dva. Teď už dělá radost novému majiteli.