Yuki Hawk 125 II (2006)

Vlastník Malkajevski
Vloženo 5.5.2022
Aktualizováno 5.5.2022

Hezky vypadajici, svizna, levna a obratna motorka. Do mesta idealni volba.

První dojmy - Skutr jsem si vybral protoze jsem hledal neco levneho a dobre vypadajiciho pomocnika pri doprave do prace. Tento skutr splnil vsechny pozadavky. Tak nebylo co resit. I pri mych 184 cm byl pojezd na ni velice prijemny a na malych kolech do Prazskeho provozu idealni.

Motorku bych doporučil pro - Komukoli kdo potrebuje levne, dobre vypadajici vozitko. Minusy jsou, ze je to uz pomerne starsi model a tezko se na nej shaneji dily.

Kdyz jsem hledal nejakou 125, kterou bych mohl ridit s Bckem, tak jsem mel v podstate jen dva pozadavky. Aby nejak vypadala a aby mi zena neurvala hlavu kolik jsem za to dal.
Na Yuki Hawk II jsem narazil na netu za 12 000 s najetyma 2000 km. To jsem si rekl "hele tvle to je skvelej kauf". Motorka vypadala velice hezky, zavodni look, rychly pruhy, kovova podlozka na nohy.
Byla to jasna volba.

Na Yukine jsem lital kazdy den do prace cca 15 kilaku. Kousek jsem jel i po mimo mestsky silnici a s vetrem v zadech jsem z ni dostal i 95 km/h. Nebrzdil jsem provoz a na ten kousek mi to stacilo.
Vcelku jsem s ni jezdil, ale spis po Praze a na to byla idealni.
Mala kola pro suprovou ovladatelnost, rychly rozjezdy na semaforech. Co si prat do Prahy vic.
Skutr nekdy chytal hned, nekdy mu to celkem trvalo, ale vzdycky jsme se nejak domluvili.
Parkrat jsem na skutru vezl i manzelku a pojezd to nebyl uplne komfortni (manzelka vazi 64 kilo). Skutr je na to pomerne maly, ale je toctrochu zapricineno, ze manzelka na necem takovem sedela poprve, tak nebyla uplne zvykla.
Kdyz jsem na tom jel s kamaradem bylo to o poznani lepsi, ale zadne komfortni posvezeni to nebylo.
Ulozny prostor nic moc. Horko tezko se pod sedlo vejde Lkova helma. Ja tam vetsinou vozil plachtu, povinnou vybavu a cas od casu jsem tam dostal batuzek na cviceni.
Po najezdu 7000 km ale nastal prvni VELKEJ problem.
Jedu si to takhle do prace a diky bohu jsem poustel auto, takze jsem skutr zastavil. Najednou neco prasklo a skutr si sednul na zadni kolo.
A co se nestalo ukroutila se hridel zadniho kola a praskla.
Asi bych nedopadl dobre, kdyby se mi to stalo za jizdy.

Nicmene sehnal jsem novou. Vse vymenil a jelo se dal.
Skutr mi slouzil do 10 000 najetejch kilometru.
Pak se ridic automobilu rozhodl z parkovaciho stani prejet stredove srafovani do protismeru. Pricemz ho nenapadlo, ze zleva muze nekdo jet a skutr jsem o nej zrusil.

Tot ma cesta s timto dobre vypadajicim prckem.

Na zaver. Se skutrem jsem byl vcelku spokojen. Myslim si ze na mestske pojizdeni idealni. Nicmene po praskle hrideli jsem mu uz sto pro neduveroval.
Jinak vse fungovalo jak melo.
Rozhodne bych doporucil pro zacatek na nejake rozjezdeni ci kratke vzdalenosti.