Honda SH350i (2022)

Vlastník jkislenko
Vloženo 31.5.2022
Aktualizováno 4.7.2022

Skútr používám k dennímu ježdění po městě, jezdím 10 měsíců v roce.

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - autorizovaný dea - Přečetl jsem si negativní recenze a začal se trochu obávat. Zavolal jsem, prodejce ochotný, vstřícný. Domluvili jsme se na koupi skútru. Po týdnu jsem si přijel skútr vyzvednout. Vše připraveno, příslušenství namontované jak má byt. Předání i poučení proběhlo jak si představuji. Nemám co bych vytknul. Dobrá práce, děkuji.

První dojmy - Motorka padla hned do ruky, výkon znatelně vyšší než SH 300i.

Motorku bych doporučil pro - Vhodný do většího města, příp. pro někoho kdo dojíždí do města.

Doplňky na motorce - Vysoký štít, vyhřívání rukojetí

Mám několik předchozích zkušeností s modely SH, šel jsem na ověřenou jistotu. Nový model je kapánek silnější (taky kapánek více papá).
Mám za sebou i stovky km na dálnici - a skútr překvapil. Příjemně. Myslel jsem, že to bude utrpení, ale zvládli jsme to oba úplně v pohodě.
Na začátku mě oslovil velký displej (vlastně dva displeje). Teď po pár měsících (a cca 3 000 km) mě mrzí trapná snaha nacpat tam co nejvíce elektroniky. Chápu, že v letáku vypadají funkce jako okamžitá spotřeba, průměrná spotřeba a dojezd dobře, ale o funkčnosti jako u auta si může nechat skútr zdát.
Okamžitá spotřeba - neodpovídá reálu, i při jízdě bez plynu z kopce je možno vidět na displeji spotřebu jako při poslední akceleraci - třeba 6,5l/100km
Průměrná spotřeba - vychází z dat okamžité spotřeby, tzn. v reálu vyšší cca o 10% než skutečnost
Dojezd - ukazatel množství paliva má 6 segmentů. Při 6 dílcích ani při 1 dílku dojezd neukazuje (neumí spočítat), takže 2/3 funkčnost
Na druhou stranu, co jsem viděl, že dělá jiný skútr (Peugeot), tak tohle je ještě v pohodě.
Za jízdy vás tyhle informace tahají za oči, odvádějí pozornost od jízdy. Vzhledem k nízké funkčnosti/přesnosti je to tedy vše k ničemu, kdyby si to odpustili vůbec nic by se nestalo.
Spotřeba 2,7l - 4,4l/100 km podle toho, jak za to taháte samozřejmě. Dlouhodobě 3,4
Ovladatelnost - mírně menší rejd než starší SH300i, gripy jsou příjemné i bez rukavic
Startování - první startování mě vyloženě vyděsilo. Startér točí jako kdyby nebyl benzín a pak motor naskočí. Ptal jsem se při 1. servisu o co jde, že na starém modelu SH300i naskakuje motor "na kopnutí". Údajně snaha výrobce ušetřit hmotnost a montáž čím dál menších baterií..
Při jízdě v noci je osvětlení výrazně lepší než starší modely. Mezi obcemi je ale špatně vidět do zatáček, protože světla svítí pořád rovně a šířka světelného kužele není jak bych si představoval.

fantomaz
fantomaz napsal 24.08.23 v 19:25 10b.

Ahoj, mám sh 350i týden a máš naprostou pravdu s tím dojezdem, to se mi ještě u žádné motorky nestalo, plná nádrž s šesti dílky - bez dojezdu, tady mi to nějak nevadí, když mám plnou, ale když mi dnes začal poslední dílek blikat a dojezd bych dost ocenil, tak mi nejdřív ukazoval 42 km, pak 21 km a za okamžik jen tři čárky, taky mi došel benzín naštěstí pumpa byla z kopce, ale co mě vyděsilo, že pak svítila kontrolka motoru trvale, doma po hodině už to zhaslo naštěstí. A k tomu startování - mě to připadá, že ten startér točí jako by byla baterka před smrtí, taky souhlas.