Honda CBF 250 (2006)

Vlastník ArthurDent
Vloženo 1.7.2022
Aktualizováno 1.7.2022

Lehká, dobře ovladatelná, spolehlivá nízkonákladovka.

První dojmy - První dojmy byly určitě pozitivní, snadné ovládání, do náklonu jde ochotně a sama. Líbí se mi jednosduchost, vzduchem a olejem chlazený jednoválec. Ten výkon by mohl být o 5 -7kW vyšší (Jako má sestřenice VTR250) někdy, především při předjíždění chybí, naopak mě překvapuje jak dvěpade jede ochotně do kopce. Zadní buben je hodně slabý. Přední kotoučová se po výměnně kapaliny výrazně zlepšila.

V 15-ti jsem měl prvního Simsona 50ccm. S kamarády jsme tehdy dojeli z Ostravy na Slovenský Senec ke Slunečným jezerům. V tom věku a na těch strojích to bylo něco jako cesta přes půl Evropy
V 18-ti jsme si pořídil MZ ETZ 150. V té době výborný spolehlivý stroj, kde soudruzi z NDR chyby neudělali, ale prostě dvoutakt.
Pak přišlo manželství, dítě a s motorkami byl šmytec.
Takže až na prahu 50-tky se tak nějak vracím. Pochopitelně jezdit jsem úplně nepřestal, ale byly to vesměs skůtry sice vyšších kubatur z půjčoven v Řecku, Černé hoře, Chorvatsku.
Hodnu jsem si vybral z důvodu spolehlivosti, spotřeby a jízdním vlastnostem. O tomto modelu tady již bylo psáno mnohokrát, takže nošení dříví do lesa.

callowsick
callowsick napsal 02.07.22 v 14:03 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 01.07.22 v 17:28 10b.

Honda je dobrá volba
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu

viktormoto
viktormoto napsal 01.07.22 v 15:50 10b.

upřímná a přínosná recenze