Benelli Imperiale 400 (2022)

Vlastník mravciak
Vloženo 19.7.2022
Aktualizováno 28.4.2023

Benelli Imperiale 400 je retro stroj určený na pohodovú jazdu po okreskách.

Motorka koupena od TatraMoto s.r.o

Jawa 350 OHC Scrambler: Podľa predajcu je Benelli kvalitatívne na lepšej úrovni ako Jawa. Nasvedčuje tomu aj počet reklamácií.
Royal Enfield Meteor 350: Vyššia cena, viac vybrácií.

První dojmy - Prvé dojmy boli viac než dobré. Motorka sa mi páčila, spracovanie vyzerá byť na dobrej úrovni. Najviac ma však o kúpe v predajni presvedčil zvuk motora po naštartovaní. Vysoký zdvih motora dáva tomu ten pravý šmrnc.

Doplňky na motorce - Držiak na telefón. Zástrčka na zapalovač s USB.

Průměrná spotřeba - 3.07333 l/100km

Mal som záujem o motorku s retro dizajnom, preto výber padol na Benelli Imperiale 400.

Na motorke už mám nabehaných necelých 850km, čiže ma čaká prvá návšteva servisu. Po týchto kilometroch môžem zhodnotiť, že Benelka jazdí podľa mojich očakávaní, aj keď zatiaľ neskúšam čo to dá vzhľadom na zábeh.
Je síce trochu ťažšia, ale keďže ťažisko je dosť nízko, nie je to až tak poznať a dobre sa s ňou manévruje.

Úložný priestor na nej nie je žiaden. Už som objednal z aliexpressu bočné tašky :)

Od začiatku počítam spotrebu a tá mi aktuálne vychádza v priemere 3 litre. Tu nemám čo vytknúť.

Poruchy zatiaľ neboli žiadne, akurát pri určitých otáčkach rezonujú budíky. Možno čo by som vytkol sú zadné tlmiče, ktoré by mohli byť mäkšie naladené.

Kto nehľadá motorku na pretekanie sa, ale na pohodovú jazdu a tzv. kochačky, je Benelli Imperiale 400 tá pravá voľba. Ako plus dostanete aj retro vyhľad. Pár ľudí sa ma už spýtalo čo to je za ročník, lebo si reálne mysleli, že to je veterán.

Hooorus
Hooorus napsal 26.04.23 v 13:33 10b.

Za me mnohem hezci masina nez cinojawa Gratuluju

kývaj
kývaj napsal 30.08.22 v 21:59 10b.

Myslím, že som ťa dnes poobede (30. 8. 22) v Ondrášovej na nej videl, ako si prdláš. Ten zvuk je super! Blahoželám!

nexus
nexus napsal 29.07.22 v 12:57 10b.

klasika je holt klasika

callowsick
callowsick napsal 19.07.22 v 11:51 10b.

Pěkná

Milan1963
Milan1963 napsal 19.07.22 v 11:27 10b.

Moc hezká, tak at' dělá radost.