Ducati Multistrada 1200 Enduro (2017)

Vlastník dr.choda
Vloženo 30.9.2022
Aktualizováno 15.6.2023

Multistrada Enduro...Větší a hezčí ségra v MTS rodině.

První dojmy - Motorku jsem pořídil hned po Super Tenere. Když to srovnám s ní, tak mě baví výkon, možnosti nastavení výkonu, podvozku, všemožné kontroly trakce, wheelie atd. Design mě uchvátil už dva roky zpět, akorát jsem hledal koule na změnu.

Motorku bych doporučil pro - Pro takový osly jako jsem já. Pro ty, co nechtějí nudný GS, vyrovnaný SuperTenere gentlemansky klidný Tiger a nelíbí se jim 1290SA

Doplňky na motorce - Origo plně vybavená od Ducati. Kufry, vyhřívané hefty, padací rám, mlhovky.
Já si budu hrát přes zimu.

update: přes zimu jsem neudělal skoro nic, jen koupil a nasadil držák quadlock, dal na stojan rozšíření, koupil Performance dynamický blinkry a dozadu rolny na kyvku. Chtěl jsem dát chrániče na chladiče, ale zjistil jsem, že na to nemám maturitu, tak jsem to vzdal.

Proč jsem si ji vybral? Jak už jsem psal, design se v Ducati povedl. Ten zobák je tak škaredej, až je to fakt pěkný. MTS1200 nebo 1200S byla pro mě už pár let sympatická motorka, ale něco mi na ní chybělo. Když jsem ale viděl poprvý verzi Enduro, bylo jasno. Agresivní vzhled, mohutnost motorky, vyšší zdvih a krátký rozvor v mé hlavě hned probudily touhu ji mít. Asi bych dál jen slintal a jezdil na Tenerce, kdybych na začátku léta nejel s pár kamarády na výlet a tam si nepřišel na to, že ač Yamaha funguje a šlape jak má, tak mi prostě nestačí. Ano, fungovala skvěle, jela čitelně, dělala co měla, ale "něco" jí chybělo. To něco jsem našel na téhle červené krásce

Jízdní komfort motorky je příjemný, sedlo je pohodlné, posez "v motorce" taky. Jen jsem musel vynat gumy ve stupačkách. Nezdá se to, ale poloha nohy o blbý dva centimetry výš mi dělala problémy. Teď už vše OK. Motorově dokáže překvapit, což oceňuju dost kladně. Na to, že motorka má nějakých 260kg umí být i dost živá.
Měl jsem možnost si v rámci možností vyzkoušet všechny mapy, jedinou, kterou bych změnil je URBAN, té nerozumím. V jednotlivých nastaveních map jsem se ještě nešťoural, ale to přijde (je tam toho až moc)
Motorku jsem koupil po Desmo servise, tak mám na chvilku pokoj
Poruchu jsem měl na cestě do Albánie. Byla trochu panika, ale ve výsledku šlo jen o dva O.kroužky na spojkovym válečku. Prolínal olej ven. Po výměně zase vše tak jak má být.

Řekl bych, že motorka je nejspokojenější na dlouhých alpských cestách, kde může využít pilot pohodlí stroje a výkon motoru. Kde ji použít jinak, tak maximálně na polňačkách a šotolinách. Těžkej OFF jsme spolu taky projeli, ale na to už je moc těžká a neohrabaná (a já taky).

Update červen 2023: máme za sebou 8tis km. Hrabal jsem se v nastavení a celý si to rozmr.al, takže jsem seděl asi půl hodiny v návodu a na motorce, abych to zase nastavil trochu k obrazu svýmu a zbytečně moc mi to nekecalo do řízení jak na režim sport, tak touring. Navíc jsem přišel teda i na to, že s brzdama nic nemám, ale měl jsem to ABS nastaveny na level "poseroutka". Co musím vyzdvihnout, tak gumy Pirelli Scorpion Rally STR. Rád bych vyzkoušel i jiný jako Conti TKC70 Rocks nebo Anakee Adventure, ale mám strach, že nebudou "lepit" jako STR. Z čeho jsem fakt nadšenej, tak z obratnosti na horských klikatých silničkách. Při výletě na Slovnesko. Probudilo se ve mně mládí a vzpomínky na časy s GSX-R, najednou jsem viděl jen tunel klikatící se cesty, na displeji jsem rozsvítil nápis SPORT a topil a topil a topil, jiskry lítaly od levé i pravé stupačky a motor zpíval radostí na 2 a 3 a guma si na výjezdech zahryzávala špalky do asfaltu. Na to jaká je to bečka tak se při svižném tempu ovládá neskutečně.

A.Delon
A.Delon napsal 19.02.23 v 15:06

Krásná

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 18.11.22 v 09:58 10b.

super

Wanislav
Wanislav napsal 06.10.22 v 13:07 10b.

Nej je ta sekyrová podložka stojanu.

Petr45
Petr45 napsal 01.10.22 v 15:47 10b.

Krzi
Krzi napsal 01.10.22 v 08:59 10b.