Kawasaki Ninja 1000SX (2023)

Vlastník 88PAAJA
Vloženo 4.11.2022
Aktualizováno 30.5.2024

Po Z900 to byla jasná volba, po téhle motorce jsem koukala už v době, kdy jsem vídala její starší verzi se dvěma výfuky - Z1000SX, její aktuální verze je v mnoha ohledech vylepšená a když vyšel model 2023 v červené barvě, zamilovala jsem se.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Havrda (Hradec Králové) - Pana Havrdu jako prodejce vřele doporučuji, z hlediska ochoty, profesionality a přístupu k zákazníkovi, snaží se vyhovět i nad rámec běžných věcí. I se servisem mám jen dobré zkušenosti, budu se ráda vracet, i když to mám do Hradce 240km.

První dojmy - Na první dojmy z jízdy si ještě chvíli musím počkat. Motorka dorazila do ČR na začátku listopadu a pak jsem ještě čekala na dodání a instalaci příslušenství. Vzhledem k počasí odkládám první jízdu na jaro. Vzhledově se mi ale motorka strašně líbí, proti Zedovi trochu macek a ta barva!!! nedá se vůbec zachytit na foto, z každého úhlu má barva úplně jiný odstín, tohle se jim opravdu povedlo.

Motorku bych doporučil pro - je to univerzální motorka, dá se s ní jezdit sportovnějším tempem, cestovat i kochat se kolem komína, úplnému začátečníkovi bych ji ale nedoporučila

Doplňky na motorce -
* tourer paket-vyšší plexi, držák na mobil, vyhřívané gripy, fólie na displej, kufry+vložné tašky)
* oxford USB nabíječka s dvěma výstupy(místo originální 12V zásuvky)
* tank pad
* kryty motoru
* slidery přední osy
* padací protektory
* kryt chladiče zn. Evotech

Edit:
Na první jízdu jsem si nakonec musela počkat do 21.4., chtěla jsem, aby byla silnice už uklizená od štěrku i soli. Moje pocity z prvních pár km byly velice smíšené a musím přiznat, že to nebylo jako se zedem, kdy jsem měla pocit, že na něm jezdím už x let. Ninja byla najednou nějaká vyšší, těžší a měla jiný posez, než na který jsem byla zvyklá. Byla jsem docela nervózní, zda si to sedne a nebo jsem se při výběru takhle na slepo bez vyzkoušení, sekla.
Vzala jsem tedy Ninju na výlet, ktery byl pro mě rozhodující. Prvních pár desítek km jsem si přišla jak úplný nováček, asi jsem se i trochu bála, ale potom...jo nějak si to všechno pěkně sedlo! První den jsem ujela nějakých 215km a vůbec se mi nechtělo s motorkou domů. S každou další jízdou jsem si byla jistější svým výběrem. Za sezónu 2023 jsem s Ninjou najela 12500km, největší porce km byla po ČR, ale podívali jsme se i do Rakouska na Grossglockner. Za tu dobu se na moto neobjevila jedna jediná závada. Považuji Ninju za skvělou variantu pro kombinaci sportovního i cestovního ježdění. Je to spolehlivá motorka a nemám ji co vytknout. Z výroby jsou na moto pneu Bridgestone Battlax Hypersport S22, zvolila jsem je při výměně pneu znovu, protože jsem s nima ve všech směrech spokojená. Aktuálně už je Ninja opět zazimovaná, po servisu ve 12tis, s novýma pneu a já se nemůžu dočkat jara.

*** SEZÓNA 2024 - zahájení 27.2., letos jsme si pospíšili. ***

V březnu mi dorazila koncovka výfuku Mivv, takže už dělá parádu, origo výfuk se mi začal líbit čím dál méně.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Když jsem si před dvěma lety pořizovala Z900, myslela jsem si, že je to na hooodně dlouho má poslední moto, protože mi skvěle padla do ruky. Jenže když jsem za dvě sezóny najela bez mála 20tis km, kdy téměř každý výlet nešel pod 300km a taky jsem si zkusila cestu do Chorvatska, jsem usoudila, že by to chtělo nějakou více cestovnější, pohodlnější moto.

Vyloženě cesťáka bych ale nechtěla, mám ráda sportovnější jízdu a taky občas jezdím na moto do práce nebo třeba na otočku do obchodu atd. Takže jsem přemýšlela nad nějakou univerzální moto. Cestovnější varianta Z900 byla dříve Z1000SX, která si prošla řadou příjemných změn, vylepšení a taky přejmenování na Ninju 1000SX. Pro mnoho fanoušků značky Kawasaki je jediná přípustná barva zelená, ale já to mám jinak. Už u Z900 jsem se dívala po červené variantě, ale chtěla jsem ho úplně nového a v té době už se vyloženě červený nevyráběl.

Na konci léta (2022) jsem náhodou narazila na chystané modely Kawasaki pro rok 2023 a když jsem uviděla Ninju 1000SX v červené barvě, nemohla jsem v noci už v klidu spát a začala jsem přemýšlet nad jejím pořízením.

No a já když si vezmu něco hlavy, jdu si tvrdě za svým, výsledkem bylo, že jsem si 20.9.2022 SXo u pana Havrdy objednala. Motorka měla do ČR dorazit někdy kolem Vánoc, či začátkem nového roku, ale nakonec dorazila už 3.11.2022.

K motorce jsem požadovala příslušenství, na které se pak čekalo dalších cca 20 dní a 27.11.2022 mi pan Havrda motorku dovezl až domů.

Tou dobou byly teploty již kolem nuly a nechtěla jsem nic riskovat, vzhledem k tomu, že to mám z Hradce Králové domů kolem 240km. Takže holka přijela v dodávce. Zajíždět budu až na jaře, až bude teplo a hlavně nebudou silnice od soli, nejsem ten typ, co musí jezdit za každou cenu i v lednu, jen proto, že je třeba 10 stupňů. Takže se zatím chodím kochat pod plachtu.

Věřím, že lepší variantu na cestovně sportovní moto, než je Ninja 1000SX, jsem si vybrat nemohla a navíc v této červené variantě jich bude jen pár kusů.

Kerbi
Kerbi napsal 24.03.24 v 09:05 10b.

moc hezká. V tomhle roku výroby bych volil stejnou barvu, zelená je prostě velký NE
Spoustu šťastných km

prorrock
prorrock napsal 22.03.24 v 17:40 10b.

Luxusní mašina a v té barvě je COOL .
No a ten koment je taky TOP!!!

Bandysix
Bandysix napsal 16.10.23 v 21:28 10b.

Lobo73
Lobo73 napsal 15.09.23 v 20:36

Super koment a moto ani nehodnotím, sám jsem uvažoval . Jsem z Třince... tak kdybych se mohl někdy připojit k vyjiždce tak budu rád...ať se daří a kolama dolů

Kali88
Kali88 napsal 24.07.23 v 23:29 10b.

Tak takové recenzi není co vytknout. Parádní volba