Aprilia SportCity One 125 (2009)

Vlastník denisbiker
Vloženo 28.3.2023
Aktualizováno 5.5.2023

Malá , lehká, agilní a designově povedená blecha do městské džungle.

První dojmy - První dojmy z jízdy? Žádné jelikož Aprilka se ani nehnula. Naloženo na půjčený motovozík a frčel jsem domů do garáže , kde jsem na ní střídavě dělal celý podzim a zimu.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny , kteří chtějí levné a kvalitní vozítko do městské džungle.

Bylo mi ji líto už podle foto z inzerátů. Motor po dlouhém stání nefunkční , plasty popraskané městským provozem , baterie totál vybitá , všechny šroubky zrezlé , hlava motoru provrtaná šroubkem od šikovného mechanika. No prostě krásný projekt na zimu. Přední plasty v krásném stavu , zadní boční plasty jsem nechal zavařit , nalakovat, motor jsem rozhýbal, byla prasknutá příruba karburátoru , špatný ventil na přepouštění paliva a benzín samozřejmě starý , takže vyčištění celé palivové soustavy , nová svíčka , nové oleje včetně olejového filtru a vzduchového , vyčištění a rozhýbání brzd atd. , . Těď již Aprilka vypadá k světu a hlavně jezdí, krásně startuje a funguje jak má.
Nechám si ji na nějaké to projetí jak funguje, časem ji budu muset prodat , mám doma strojů dost a nestačím je všechny projet.
Jinak jízda na skútru ve městě je fajn , skútřik je dost agilní a živý , necelých 8kw celkem slušně stroj rozhýbe i přes 100km/h s mými 80kg.
Design je samozřejmě nádherný, co také jiného čekat od Italů. Zpracování na dobré úrovni, i když je vidět že se tady šetřilo. Materiály nejsou tak kvalitní jako dříve.