Jawa Perak (2022)

Vlastník Kawalumpik
Vloženo 30.3.2023
Aktualizováno 22.10.2023

Retroprcek na cmrndačku a skvělé bavítko. Za málo peněz odpovídající muzika.

Motorka koupena od FIRMA:Rimoto (Třebíč)

První dojmy - Tvrdé gumy, tvrdý podvozek, budí zájem jako velká motorka a člověk si povídá se spoustou neznámých lidí, jako s nejlepšími kamarády. To jsem u jiného stroje nezažil. Překvapivě malá spotřeba, ale také potřeba vysedat i poměrně nenáročné zatáčky, tedy pokud jezdíte svižněji.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho je nejvhodnější? Po dvou sezónách už mohu napsat, že je to motorka pro kliďase a pohodáře, kteří nejezdí přes devadesát, sto a stačí jim rozhlížet se kolem. Nic pro divochy a požitkáře z předjíždění. Vyžaduje minimum pozornosti na údržbu, takže ji může mít i antitalent na techniku. Je to skromný stroj pro nenáročné. Pro kutily a drtiče kilometrů jsou jiné stroje.

Doplňky na motorce - Doplňky jsou celkem úsměvné, ale pochopitelné. Pérák je holá mašina a nic nikam nedáte. Takže rolka dopředu, brašny na boky a tmavé brýle do pohody. Jinak asi nic.

Nová motorka, cenově dostupná a k rozježdění po delší pauze úplně ideální. Technická až za 6 let a garančky bez starostí. Je celkem lehká, 185kg a při mé výšce 170cm ideálně ovladatelná. Temperamentní jezdci budou muset hodně vysedat, ale komu to vadí?
Motor vyhoví lehčím váhám a to já jsem, není to trhač asfaltu, ale překvapivě se rozbíhá lépe, než bych čekal od jednohupky 334 ccm. Pokud si nechcete se sedmi křížky na krku lámat kosti na Ninji, kupte si péráka jako druhou moto. Pobaví vás víc, než medvídek mýval. Jediná nectnost: kdo jezdí, ten mění gumy a pérák se sjíždí uprostřed, zapomeňte na poser-proužky. Na to si tahle motorka nehraje. Takže kontrolovat poctivě ať vám taky nevyleze plátno na 14 tisících, jako mě. Loni jsem na ní nablbnul 16 257 km. Letos, díky závadě na Kawě už mám na péráku 1 097 km od 20.3. a z toho 160 km v dešti. Sem to sice nepatří, ale je dobré připomenout, že v dešti je tahle motorka mrcha a jezdí jako CBR s píchlou zadní gumou na suchu. Snad je to i tím, že nemá sedátko pro spolujezdce a já vážím úžasných 55 kg. Tak možná proto. Poznámka k cestování je hodně osobní. Můj zadek po 200 km připomíná tatarský biftek a to jsem hubeňour, co to udělá s tím vaším...? Proto mám motorky dvě. Ta druhá je na cestování. Pérák mám na zábavu.

14.10.2023 Pravděpodobně poslední aktualizace, protože Pérák už svůj účel splnil a půjde dělat radost dál někomu jinému. Rozježdění po velmi dlouhé přestávce proběhlo zdárně a bez problémů. Najel jsem 24 000 km a motorka je po páté garančce. Výměna řetězové sady, nový výplet zadního kola a tachometr na reklamaci kvůli uvolněné rafičce. To je tak všechno, co si stroj vyžádal. Ale život jde dál, přešel jsem na synovo CBR 600 a pérák, ač je fajn už mi prostě nestačí. Stále platí, že je to motorka pro pohodáře, kteří jen nastartují a jedou. Umí to za tři a půl na 100km. Jen je potřeba se držet rychlosti kolem 90-100. To už mi od letošního léta nestačí. Teď jezdím se synem a jeho kamarády jinou ligu. Supersporty jsou prostě boží. Na retrostyl jistě za pár let dojde, teď ale ještě nedozrál čas. Péráka doporučuji lidem klidné povahy, kteří se nehodlají v motorce vrtat a nevadí jim, že je ostatní předjíždí. Má svůj půvab, už teď vím, že mi svým způsobem bude chybět. Jenže nemám na něj dost klidnou krev a jdu jinam. Mám na přemýšlení celou zimu.

22.10.2023 Pro péráka si včera přijel gentleman a evidentní kliďas. Přesně takovým lidem tahle motorka patří do rukou. Využil pěknou sobotu a spojil příjemné s užitečným. Nový majitel má teď už moji bývalou hračku. Tak ať z ní má stejnou radost.

DonJirka
DonJirka napsal 04.04.24 v 16:16 10b.

Tak jo, zadek jako tatarák je super výraz, fakt jsi mě pobavil.

Krasomil79
Krasomil79 napsal 22.02.24 v 12:21 10b.

Vikmanov2
Vikmanov2 napsal 23.10.23 v 13:16 10b.

Deset bodíků za statečnost a koupi Indojawy,. Já jsem už téměř složil zálohu na CL ,ale po projížďce jsem poděkoval zaplatil půjčovné a odfrčel dom.

lessko
lessko napsal 19.10.23 v 18:41

Tiež si myslím že nadišiel čas sa posunúť niekam ďalej a keď sa mám priznať moto používam ako stroj na každodenné jazdenie a nie len pre zábavu /aj keď poviem že ma to aj baví / tak preto skútrik je najpraktickejší.
Jawa je dobrá ako si napísal pre kľudných jazdcov a viac menej na parádu takže moja stojí v motobazári a čaká na nového majiteľa, Nech sa ti darí a všetko dobré ;-
PS: Tiež posledný prśpevok

hulinam
hulinam napsal 18.10.23 v 06:24 10b.

Tak ať dobře vybereš ... PS: máš skvělou profilovku