Beta ALP 4.0 (2016)

Vlastník Tomáš_Matěják
Vloženo 11.5.2023
Aktualizováno 11.5.2023

Konečně něco, co mě doveze i mimo silnici.

První dojmy - Lehké enduro s jednoválcem od Suzuki, který mi dělá velkou radost. Zatím velká spokojenost s výtečně ovladatelnou motorkou, která dělá to, co po ní jezdec chce. Do teď jsem netušil, jak se dá užít jízda ve stupačkách. Je s ní sranda a umí se celkem svižně rozhýbat.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně lze moto doporučit začátečníkům, kteří se rádi podívají mimo silnici a chtějí vyzkoušet něco nového. Moto ocení i staří borci, co si chtějí odpočinout od divokých bestii, nebo těžkých endur.

Stroj vybrán s ohledem na syna, aby mohl pokračovat na silnější motorce po své 125ce. Teď se rád svezu s ním, ale dlouho ji pro sebe neudržím.

Je to moje první osobní zkušenost se strojem tohoto druhu.

Jízda je bezchybná, pokud nechcete denně ukrajovat velké stovky kilometrů.
Motor jde krásně za plynem a i ve dvou jeho pouhých 20 Kw umí stroj svižně rozhýbat.
Brzdy jsou předvídatelné a je možno za ně i fest vzít. Jedno krizové brzdění mám již za sebou a dopadlo to dobře. Pokud se jedná o brzdění při běžné jízdě, tak motor umí být velkým pomocníkem.
Podvozek nemohu hodnotit, nemám, vzhledem ke zkušenostem, s čím porovnat.
Úložný prostor pod sedadlem stačí na nářadí a lékárničku. Malá plotna na zadním blatníku řeší převoz dalších drobností.
Spotřeba cca. 4l.

Moto používám na cestování "Kolem komína" a k tomuto účelu nemá chybu.
Jestli jede po silnici, nebo po cestě k chalupě je jí i jezdci úplně jedno, kam to člověk pošle, tam to jede.

Na dlouhou cestu bych se s Betou asi nevydal, ale pro někoho mladšího by to nemusel být problém.