Harley Davidson FXDB Dyna Street Bob (2013)

Vlastník Virus883
Vloženo 15.5.2023
Aktualizováno 14.12.2023

Po tří leté pauze od H-D jsem potřeboval mít v garáži zase charakterní stroj z Milwaukee.

Motorka koupena od FIRMA:STR GARAGE (Havířov (Město)) - Fajn prodejce, hezké místo.

První dojmy - První jízda byla zajímavá. Popravdě jsem se trochu bál. :-D Odvyknul jsem těžké motorce. Každopádně zátah motoru mi vykouzlil veliký úsměv na tváři.

Tohle je můj čtvrtý Harley-Davidson. Po 11 letech na H-D jsem chtěl pauzu a přesedlal na Ducati Scrambler. Což je naprosto úžasná motorka, co mě dost baví. Ale chybělo mi H-D a hlavně jejich skvělé motory. Již dost dlouho se mi moc líbí Clubstyle a řekl jsem si, že si tedy taky jeden postavím a budu využívat na cestování a jako stylovku na některé akce.
Volba padla na Street Bob Special, na který jsem půl roku koukal tedy na bazaru. V únoru, kdy bylo půl metru sněhu, jsme pro něj jeli s kamarádem dodávkou z Prahy do Havířova.
Motorka je dotažená z Ameriky, z Long Islandu. Prodejce se pak přiznal, že motorku koupil lehce bouranou na levou stranu. Plus je motorka dost orezlá od slané vody. Ale nebyl na ní žádný zásadní problém, tak jsem jí vzal.
Zatím jsem na ní spíš šrouboval a dělal údržbu a doplňky, najeto asi jen 300km. (přeci jen mam v garáži ještě Ducati).
Úpravy zatím:
- vyměnil jsem gripy, které byli šíleně tlusté za origo sériovky H-D
- výměna origo solo sedla za dvojsedlo Saddlemen step-up s červeným prošíváním
- výměna držáku RZ z boku na blatník (moc se mi to nelíbilo a elektrika nebyla nejlépe zapojená)
- montáž přední kapotáže Memphis Shades Warrior
Plánované úpravy:
- blastery Memphis Shades
- opěrka/sissy bar
- pevné zamykatelné kufry
- vyšší a lepší zadní tlumiče

V prosinci 2023 motorka prodaná. Líbila se mi opravdu hodně, ale za celý rok jsem najel jen 1000km. Spíš mě začala bavit sportovnější jízda a proto jsem H-D vyměnil za něco svižnějšího. :)

steve2
steve2 napsal 17.05.23 v 11:49 10b.

PSanec
PSanec napsal 15.05.23 v 12:40 10b.

Pěknej stroj.