Kawasaki Z 125 (2022)

Vlastník Kubaa_v
Vloženo 12.8.2023
Aktualizováno 13.8.2023

Moje první motorka, která byla i správná volba

Suzuki GSX-R 125: Zetko se mi více líbilo

První dojmy - Poprvé co jsme motorku viděl, hned se mi zalíbila, její ostré hrany a obrovský rozdíl ve velikosti oproti staré Jawě 50 mosquito, na které jsem se učil. Byla o dost těžší, ale není se čemu divit.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníků, kteří si právě udělaly řidičák A1 a chtějí hbitou pěknou motorku

Doplňky na motorce - Dominator full exhaust system hp3, led přední žárovka, M-Style Grave Cafe Racer zrcátka, K&N vzduchový filtr, M-Style tank vrchní a boční

Motorku jsem ''bohužel'' koupil skoro novou, takže má euro 5, což někomu co se o motorky moc nezajímá přijde naprosto v pohodě, motorka byla ale až příliš tichá, člověk se jí i styděl nastartovat. Výkon pro 16 letého klučinu byl dostačující, ale jak jsem začal jezdit víc a víc tak jsem nacházel limity, někdy v březnu jsem si nainstaloval nový výfuk, společný se vzduchovým filtrem a upravenou palivovou mapou. Po těchto úpravách motorce lechce narostl výkon a krouťák, ale rychlkost bohužel ne, zjistil jsem že motorka má na 6. stupni omezovač na 9500 otáčkách, tím pádem nevytáhne více jak 117kmh, což není až tak dobré s porovnání s Yamahou yzf r125, která vytáhne přes 133kmh. Podvozek je malinko trvdší, ale dá se zvyknout, díky její lehké váze se velmi dobře ovládá, má totiž jen 147kg suché váhy + 11l benzínu a 1l oleje je 156kg. Spotřebu přesně řict nemůžu protože mám polazenou palivovou mapu, mě to ale žere 3,8l/100km, ale předpokládám že u tovární motorky to bude kolem 3l/100km
Motorku mám od loňského září a už jsem na ní najel něco přes 6tis. kilometrů, a můžu v pohodě říct, že jsem si nevybral špatně.

Luocas
Luocas napsal 13.08.23 v 09:16 10b.

Máš to moc hezký. Gratuluji

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 12.08.23 v 23:02 10b.

Vybral si dobře Je to přece KAWA