SYM NH T 125 (2023)

Vloženo 17.8.2023
Aktualizováno 16.5.2024

SYM NH T 300
---
Pár postřehů k této 278 cm3 motorce vkládám sem, než zareagují admini a vytvoří k ní profil. Mají stejný rám a parametry podvozku se 125 cm3 verzí. Design je také téměř stejný.

První dojmy - Motorka je to krásná, i materiály působí velmi dobře a funkčně, třeba decentní imitace karbonu na palubce, nádrži, výfuku a zadním blatníku je super. Je veliká skoro jako plné cestovní enduro a za řidítky působí masivním dojmem. Přitom se lehounce klopí, váhu má 166 kg.

T 300 je krásně prostorná a pohodlná a to byl i hlavní důvod výběru při mé výšce 187 cm.
- Pozice nohou je přirozená, řazení je příjemné, krátké a lehké. Spojka je normálně tuhá.
- Sedlo má být ve výšce 860 mm. Lehce v něm začíná pokřupávat, ale to dělají třeba i
malé Hondy CB.
- Kolena mají okolo sebe hromady prostoru a jsou velmi dobře chráněná před větrem.
- Řidítka jsou akorát široká a záda tady nebolí. Poloha těla je uvolněná.
- Dobře je čitelný display v různých světelných podmínkách.
- Ráfky jsou z leštěného hliníku nebo oceli, což je dost nezvyk.
- V základu jsou padací rámy a chránič motoru, plotna na top case, hlavní stojan a gumové krytky pro dirky okolo hrdla nádrže :o)

O nějakém velkém výkonu se u 278 cm3 nedá mluvit, o to víc překvapí solidní krouťák do cca 80 km/h se svižnými reakcemi motoru, doprovázené v nižších otáčkách parádním dunivým zvukem (připomíná mně Transalpa XL700).
Řazení nahoru i dolu je příjemně krátké a lehké. Falešné neutrály jsem nezaznamenal.
- Max krouťák je podle manuálu 22,5Nm v 7000 otáček. Stupeň komprese 11,2 ± 0,2 :1
- Maximální hodnoty podle výrobního COC listu: 17,5kW při 7500 otáček, 0,11kW na 1kg a max rychlost 139 km/h. Nicméně lidi jezdí i přes 150 km/h.

Po všech těch 600 - 750 cm3 motorkách co jsem měl, je tento maloobjem příjemný ve dvou věcech:
- Můžu řadit už okolo 55 km/h na 5-ku a to je při rozjezdech prostě zábava.
- Můžu za to tahat a to točit to a přitom nejedu kalbu.

Amarok
Amarok napsal 05.10.23 v 08:43

Pěkné..

pajapaja
pajapaja napsal 04.10.23 v 17:40 8b.

těším se na další zkušenosti

puffybodie
puffybodie napsal 25.08.23 v 10:40 10b.

Je to skvely stroj. Taky jsem o nem uvazoval. Sym recenze dela paradni Ride by Alex

bledemon
bledemon napsal 20.08.23 v 21:44

mě překvapuje, že tříkilo jsem našel jen na sym webech cz-sk-řecko. Jako by velké státy eu neměly zájem. Že se jim ta homologace euro5 vůbec zaplatí.

Amarok
Amarok napsal 20.08.23 v 20:54