Shineray XY125-11 Road Wind (2011)

Vlastník Tomik50ccm
Vloženo 21.8.2023
Aktualizováno 15.2.2024

Čínská stopětadvacítka, která jako 125 rozhodně vzhledově nevypadá...

První dojmy - Na 125ccm je to opravdu hodně velké motorka, je to hodně znát hlavně do zatáček, přece jen má 150kg. Trochu mne zklamal výkon motorky který je +-8kw, ten motor má určitě na víc.

Motorku bych doporučil pro - Pro nenáročné jezdce, začátečníky

Doplňky na motorce - Žádné

Mám ji už půl roku. zatím žádná porucha, nikde mě nenechala. Na první pohled mohutná motorka ale ten výkon mě zklamal. Na motorce byl po předchozím majiteli měněn olej, nové brzdové destičky, brzdová kapalina, blinkry. Na zimu dostane nový lak. Motorka drží fakt dobře, je hodně stabilní, do těch 80-90 km/h jede svižně, i na tu rychlost se dostane rychle ale nad 90 je to pomalý. Motorku bych asi nedoporučil úplným začátečníkům vzhledem k tý hmotnosti. Na stroj se dají připevnit kufry, plexo a madlo spolujezdce. Kupovala se za 19k v sezóně takže docela levná. Rám je hodně bytelný. Do budoucna na tom budu dělat sání a výfuk. Toť vše

UPDATE: 15.2.2024: Na motorce byl přes zimu udělán nový lak, polepy, dostane jiný výfuk, sportovní sání, zrcátka

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 03.09.23 v 12:42 10b.

Pěkný a hlavně bezpečný začátek jsi si zvolil. Další level ti přeji stejně bezpečný a rozumný. Necpi prachy do něčeho, čeho se za čas zbavíš. Ušetři si je na novou, perspektivnější. Za stravenky nebude.

Tomik50ccm
Tomik50ccm napsal 22.08.23 v 12:28

Nene, pořád ji mám :D, poslouží ještě 2 roky pak půjdu A2

pali3x
pali3x napsal 22.08.23 v 08:51 10b.

Celkom pekná motorka - na začiatok...
Ale...
Poradil by som nič neprerábať, nedorábať... ale pojazdiť, predať a kúpiť niečo lepšie (vzhľadom na rozvoj jazdca). Upravovať čínsku 125-ku je zbytočné úsilie
Síce trochu odbočím z motorkového sveta... Z obyčajnej Fabie 1 NIKDY nebude super auto - aj keby to človek "vytunil" na nasypal do toho 3 násobok kúpnej ceny... Ale keď kúpi za tie prachy napr Hondu Civic 1,8 - hneď má ďaleko lepšie auto - a bez úsilia .

S motorkami je to niekedy také, že človek má jednu v garáži a rozmýšľa, či by nekúpil radšej niečo iné :D. Takže niekedy celkom trvá, kým nájdeme tú "pravú". (povedal začiatočník v najlepšom veku )
Keby to bolo také jednoduché aj so ženami

Hlavne prajem všetky šťastné kilometre a veľa radosti pri jazdení.

EDIT: Nahradilo ju niečo lepšie? :)

callowsick
callowsick napsal 21.08.23 v 15:10 10b.

pěknej klasickej naháč

Tomik50ccm
Tomik50ccm napsal 21.08.23 v 14:09

Edit: půl roku ji nemám :DD od konce dubna.