BSA Gold Star (2023)

Vlastník Countryman
Vloženo 25.8.2023
Aktualizováno 19.9.2023

Motorka, na které mě baví jezdit každý den, rozhodně žádná tuctovka. Dělá přesně to, co od retro motorky očekávám. Mám ji prostě rád!

Motorka koupena od FIRMA:SCOOTERS (Modřice)

První dojmy - Prvních pár set kilometrů bylo znát, že se motor musí zajet, nicméně motorka hned od nova výborně brzdila a zatáčela. Pohodlná jízdní pozice a velice snadné ovládání bylo znát po prvních kilometrech. Po zajetí jsem naprosto spokojený. Výkonu akorát, nejvíc mě na ní baví táhlejší zatáčky.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych všem, kterým se líbí klasické motorky a chtějí doma něco nevšedního.

Příchod nové BSA Gold Star jsem bedlivě sledoval, motorka mě ihned zaujala. Chtěl jsem pohodovou motorku na výlety kolem komína, která se mi bude líbit a na které budu rád jezdit. Gold Star jsem si vyzkoušel v Moto Modřice a hned jsem věděl, že je to něco pro mě. Vzal jsem si ještě pár týdnů na rozmyšlenou, zašel se na ni ještě několikrát podívat a nakonec volba padla na Legacy Edition, která má navíc několik chromovaných částí.

Prvních pár stovek kilometrů bylo vyloženě zajížděcích, motor poměrně dost vibroval už při 5tis otáčkách. Byl jsem na to předem upozorněný a sám jsem pozoroval, že se to s přibývajícími kilometry zlepšuje. Po cca 1300 kilometrech na tachometru jsem si postupně uvědomil, že vibrace klesly na polovinu. Nyní už svoji besárnu klidně vyženu na plný plyn daleko za 140 kilometrů za hodinu a jízdu si vyloženě užívám. Baví mě, jak je motor pružný z nízkých otáček a jak je motorka snadno ovladatelná. Zvukový projev mě nijak neuráží, spíš naopak, k motorce mi skvěle sedí, nicméně i tak by mohl být trochu jadrnější. Brzdy Brembo jsou opravdu skvělé! Zjistil jsem, že pneumatiky Pirelli (které samy o sobě mají super retro vzhled) potřebují poměrně přesné nastavení tlaku, jakmile jsem jen 2 destiny přes doporučené hodnoty, chování a komfort se změní. Při nastavení dle manuálu ale perfektně drží stopu. Překvapilo mě odpružení, které je pro jízdní projev BSA skvěle odladěné a na horších cestách se jen tak příjemně pohupuje. Při pokusu o "sportovní jízdu" na plný plyn se od 140 za hodinu motorka trochu vlní, to je daň za opravdový komfort při klidnějším, přesto svižném tempu.

Besárna mě prostě baví čím dál víc! Tento vztah si s vámi tahle motorka buduje postupně, nejdřív je trochu nevrlá a vzpurná, ale jak si ji zajedete, postupně objevíte její nesporné kvality. Ne nadarmo se říká, že motorky jsou jako ženy, každá je jiná, ne vždy je chápeme, ale je důležité najít tu, co nás dělá šťastným

Co se mi líbí:
Neokoukaný a originální vzhled
Není to tuctovka!
Brzdy
Posed a ergonomie
Jistota v zatáčkách
Tlumení a podvozek celkově
Projev a zvuk motoru po zajetí
Závan nostalgie při každé jízdě

Co se mi nelíbí:
Obešel bych se bez USB konektorů na řídítkách, kazí vzhled
Stejně tak 12V zásuvka u motoru
Pár designových detailů mohlo být lépe dotažených
Přední halogenové světlo je krásně zpracované a retro, nicméně svítivost ve tmě je oproti LED horší. Jenže LED světla by zkazily celý dojem, toto má být opravdové retro

Alceste
Alceste napsal 01.05.24 v 09:19 10b.

už se na ni těším až ji vyzkouším,možná bude má druhá do budoucna

berry78
berry78 napsal 15.03.24 v 13:59 10b.

Krásnej stroj

Hooorus
Hooorus napsal 31.08.23 v 12:11 10b.

Klasickych motorek neni nikdy dost. Za me se jim to designove povedlo ! At ti slouzi, treba se nekde potkame na jizni morave !

sovca
sovca napsal 30.08.23 v 16:59 10b.

Fakt pěkná mašina.

BigAl74
BigAl74 napsal 30.08.23 v 13:47 10b.

Parádní retro Indové jedou Ať slouží a hlavně dělá radost