Gilera Runner 50 SP (2007)

Vlastník Hany13
Vloženo 31.8.2023
Aktualizováno 31.8.2023

Lehký svižný skůtr do města, při zbavení restrikcí jede 80-85. Lehký, obratný, krásně vypadá, snad poslední hezký skůtr v 50tkách pokud se bavíme o značkových skůtrech

Aprilia SR 50 R: nebylo nic kloudného v inzerci

První dojmy - Velmi příjemné svezení, dobrá ergonomie, při výšce 180cm jsem tak na hraně, pak už by mohl být problém. Výkon na 50tku velmi dobrý, změřeno že akcelerace je stejná jako 125 Kentoya

Motorku bych doporučil pro - Kdokoli, mladý 16ti letý děti, dospělý do práce, děda na ryby. Každej si na něm něco najde

Doplňky na motorce - kufr a plotna

Vybíral jsem mezi 50ccm skůtry kvůli manželce aby se na něm nebála a mohla na něm jezdit například do práce nebo nakoupit. Bohužel po jejím prvním svezení řekla že se bojí a jezdit nechce, takže už bylo pozdě něco měnit (normálně bych šel do Runnera alespoň 125ccm, nejlépe 200ccm).

Hledal jsem Runnera 50SP celkem dlouho, motoinzerce, motorkáři, bazoš.. Nakonec úplnou náhodou objeven inzerát který visel pouze na FB marketplace, prodejce ze Znojma (150km cesta tam a 150 zpátky). Bohužel už měl zájemce, domluvili jsme se že se mi ozve pokud by zájemce nepřijel. Nakonec druhý den telefonát že to pán zrušil a nepřijede (dostal darem jiný skůtr od kamaráda co přišel o papíry) takže to bylo vše narychlo. Vzal jsem peníze, káru a švagra a jeli jsme.

Pán v pohodě, skůtr vypadal velmi hezky, hned jsem byl informován že skůtr padnul jeho synovi po tom co to vzal přez nějaký obrubník - výsledkem byl zlomený jeden klíč od skůtru, prasklý blinkr a zadní světlo, lehký škrábanec na kapotáži. Přední blatník vyměnil z důvodu prasknutí. Jinak vše ok. Kupoval jsem ho v Červnu 2020, skůtr měl najeto originál 5600km a stále měl na sobě originál pneu z roku 2007 :) SKůtr byl stále s restrikcemi od výroby a tedy jel nějakých 60-70km/h. Po proijížďce bylo jasno a skůtr jsem koupil a dokoupil jsem rovnou i plotnu a kufr co kdyby náhodou.

Skůtr jsem pořizoval hlavně na cesty do práce abych nehonil auto (5km) a na vyřizování věcí po městě je to ideální volba. Hned po Koupi proběhlo zbavení restrikcí, nové pneu, nějaká údržba a začalo se jedit. Tím že vozím děti do školky tak jsem jezdil hlavně o prázdninách a párkrát v roce po práci když bylo potřeba někam dojet. Skůtr aktuálně prodávám (vše dohodnuto, kupce pro něj přijede o víkendu) a za ty 3 roky jsem najel 3000km. Bylo by toho daleko víc kdybych nevozil děti autem :)
Za tu dobu musím konstatovat že je to perfektní skůtr do města, hbitý, lehký, pružný (2T) a hlavně pro mne fakt krásný se sportovním vzhledem. A v neposlední řadě spolehlivý!!

Prodávám ho protože když už jezdím jen 2 měsíce v roce, tak se chci projet i někam dál takže jdu zpět do motorky. Uvažuji pouze o výměně kus za kus, tedy za cenu co dostanu za skůtr pořídím nějaké moto (uvidíme co, asi je mi to jedno) a pojedem zase dál :)

Dnes je mi líto že jsem kdysi prodal svoje FZS 600, měl jsem si ho nechat, dnes má pořád stejnou cenu jako když jsem ho před 10ti lety prodával, to jsem mohl klidně dál vesele jezdit, ale je pravda tenkrát jsem byl ještě mladej a blbej a prodal jsem ho hlavně abych neskončil v nemocnici s tím že až trochu zmoudřím se k velkým motorkám vrátím. Ten čas už nadešel (manželství, barák, děti, člověk si to tak nějak už uspořádá v hlavě a má v hlavě panáčka co řekne že už stačí) a tak se vracím "domů" k velkým mašinám

Fotky Runnera dodám za pár dní